w

Kandydaci PiS pełni entuzjazmu po ogłoszeniu wyników sondażu w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Zanim ogłoszono tzw. exit polle, poznańscy kandydaci partii Prawo i Sprawiedliwość byli pełni optymizmu, ponieważ sondaże wskazywały, że uzyskali 36,8% poparcia w Polsce.

W poznańskim sztabie zgromadzili się kandydaci startujący z poznańskiej listy do Sejmu oraz Senatu, wraz z lokalnymi działaczami i sympatykami. Szymon Szynkowski vel Sęk, lider na liście PiS w Poznaniu, stwierdził, że był to udany wieczór, dziękując za zaangażowanie kandydatów. Jak dodał Szynkowski vel Sęk, zwycięstwo PiS wydaje się tuż za rogiem.

Po ogłoszeniu wyników exit poll nastroje w poznańskim sztabie PiS tryskały entuzjazmem, a zebrani skandowali „zwyciężyliśmy”. Po przemówieniu prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, głos zabrali główni kandydaci partii w Poznaniu.

Bartłomiej Wróblewski zaznaczył, że niezależnie od miejsca w rządzie lub opozycji, projekt partii będzie kontynuowany. Jadwiga Emilewicz, kandydatka z trzeciego miejsca w Poznaniu, podkreśliła, że wysoka frekwencja w wyborach była zasługą rządu PiS, a członkowie partii pełnią funkcję strażników demokracji.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości zwrócili uwagę na kampanię wyborczą i wybory parlamentarne. Bartłomiej Wróblewski, pełnomocnik partii w okręgu, zgłosił 80 przypadków naruszeń w obwodowych komisjach wyborczych. Z kolei Jadwiga Emilewicz podsumowała wieczór jako noc pełną niespodzianek i obfitej frekwencji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

2 komentarze

Afera w lokalu wyborczym w Wałbrzychu. Ktoś zagłosował za jedną z mieszkanek miasta (gazetawroclawska.pl)

Politycy PiS i KO reagują na wstępne wyniki sondażu w Lubuskiem (gazetalubuska.pl)