w

Już 10 grudnia nastąpi uroczyste zapalenie choinki na „Darze Młodzieży”. Zaplanowano wiele atrakcji (www.gdynia.pl)

W drugą niedzielę grudnia odbędzie się uroczystość rozświetlenia choinki na „Darze Młodzieży”. Jest to kontynuacja tradycji, jaką zapoczątkowano podczas Rejsu Niepodległości w 2018 roku. W dniu 10 grudnia Uniwersytet Morski w Gdyni zaprasza także na darmowe zwiedzanie tego majestatycznego żaglowca, które będzie dostępne w godzinach 10:00-17:00.

W niedzielę (10 grudnia) wszyscy zainteresowani będą mieli okazję zwiedzić fregatę Uniwersytetu Morskiego w Gdyni – w momencie, gdy statek będzie cumował przy nabrzeżu Pomorskim. Goście będą mogli eksplorować wnętrza, poznając warunki panujące na pokładzie podczas rejsów.

Bartosz Tobieński, rzecznik prasowy Uniwersytetu Morskiego, serdecznie zaprasza mieszkańców Gdyni i turystów do wejścia na pokład. Będzie można zobaczyć, jak wygląda codzienne życie podczas żeglugi, a także wziąć udział w ceremonii zapalenia najwyższej choinki w Trójmieście, która nastąpi o godzinie 17:00.

W czasie tej uroczystości rolę przewodników będą odgrywać studenci Uniwersytetu Morskiego oraz załoga „Daru Młodzieży”. Zwiedzający będą mieli okazję dowiedzieć się szczegółów dotyczących praktyk na żaglowcu i codziennego życia na morzu. Ponadto, będą mogli też zobaczyć miejsca, takie jak plac Kaszubski czy salon kapitański, gdzie prezentowane jest najnowsze trofeum „Sultan Qaboos Sailing Trophy”, jakie żaglowiec otrzymał od Sail Training Organization.

Warto dodać, że dzień zapalenia choinki na „Darze Młodzieży” będzie urozmaicony koncertem Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego pod dyrekcją Karola Hilla. Natomiast JM Rektor Uniwersytetu Morskiego wraz z prezydentem Gdyni Wojciechem Szczurkiem oraz kpt. ż.w. Rafałem Szymańskim, komendantem „Daru Młodzieży”, zapalą najwyższą choinkę w Trójmieście.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Bracia z Malborka z 39 zarzutami za zakup sprzętu elektronicznego na skradzione dane osobowe (radiogdansk.pl)

Pijany kierowca rozbił swoje audi i zadzwonił po kolegę, który przyjechał pijany drugim audi (zakopane.naszemiasto.pl)