w

Jest wielu chętnych do otwarcia kasyn w Krakowie. W przyszłym roku kończą się koncesje obecnych operatorów (gazetakrakowska.pl)

Dnia 27 września odbyła się sesja miejska, podczas której radni debatowali nad ponad 30 wnioskami dotyczącymi lokalizacji kasyn w Krakowie. W Polsce obowiązuje ograniczenie do czterech kasyn w jednym mieście, a koncesje obecnych operatorów wygasną w przyszłym roku. I z tego powodu starają się o nowe lokalizacje.

Wśród propozycji pojawił się kontrowersyjny pomysł otwarcia kasyna w Pałacu Wołodkowiczów, znajdującym się w samym centrum Krakowa. Nie jest to pierwsza taka propozycja, ponieważ pomysł był już wcześniej odrzucony przez radnych dzielnicowych ze względu na obiekt zabytkowy. Przypomnijmy, że pałac został zbudowany w latach 1829-1834 i jest wpisany do rejestru zabytków.

W trakcie sesji pojawiły się wątpliwości dotyczące tego, czy takie kasyno jest odpowiednią lokalizacją w kontekście promowania Krakowa jako miasta kultury. Niektórzy radni sugerowali, że kasyna powinny pozostać w obecnych lokalizacjach, które zostały już pozytywnie zaakceptowane przez rady dzielnic i mieszkańców.

Przedstawiciele obecnych operatorów kasyn w Krakowie zapewniają, że podejmują działania mające na celu promowanie odpowiedzialnej gry wśród swoich klientów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Premier Mateusz Morawiecki: Losy kraju często rozstrzygają się na Śląsku (dziennikzachodni.pl)

Robert Bąkiewicz zamierza złożyć pozew przeciwko Maciejowi Stuhrowi i Agnieszce Holland (i.pl)