w

Innobaltica realizuje nowatorski projekt na Pomorzu: Falomaty i czytniki na stacjach kolejowych (dziennikbaltycki.pl)

Przedsiębiorstwo Innobaltica nadal pracuje nad instalacją falomatów oraz czytników na stacjach kolejowych w województwie pomorskim. Jest to kluczowy etap dla funkcjonowania zintegrowanego systemu podróży w regionie. Oficjalne uruchomienie projektu na Pomorzu planowane jest na 15 grudnia, jednak w niektórych miejscowościach proces ruszy nieco wcześniej.

Na przystankach i stacjach kolejowych w całym województwie montowane są falomaty oraz czytniki kart. Te urządzenia będą działać różnorodnie – niektóre wcielą się w rolę typowych czytników, podczas gdy inne będą korzystać z funkcji rozszerzonych. Falomaty nie tylko umożliwią zakup e-biletów, ale uwzględnią też konkretne trasy, ulgi i towarzyszące osoby.

Jak poinformował Radomir Matczak, prezes zarządu InnoBaltiki, projekt FALA znacząco ułatwi podróżowanie pasażerom kolei regionalnych. Dzięki temu będzie można uniknąć kolejek do kas i automatów, co już od dawna stanowi niewygodny problem.

Jak na tę chwilę urządzenia zainstalowane są na peronach PKM oraz SKM. Falomaty i czytniki obecne są również na całej linii kolejowej 201, a na linii 229 ukończono 87% prac instalacyjnych. Co więcej, w najbliższych tygodniach planowane są też znaczne postępy na kolejnych czterech liniach pod zarządem PKP i Polskich Linii Kolejowych. Równocześnie trwają pracochłonne uzgodnienia dotyczące kilku lokalizacji z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Natomiast w obszarze uzgodnień technicznych z Grupą PKP osiągnięto już 80% sukcesu.

Falomaty mają obejmować większość przystanków i stacji, również w mniejszych miejscowościach. System FALA będzie działać w pociągach aglomeracyjnych i regionalnych w ramach Taryfy Pomorskiej (Polregio i SKM). Urządzenia będą również montowane w autobusach i tramwajach w następujących miejscowościach: Chojnice, Gdańsk, Gdynia, Lębork, Puck, Sopot, Słupsk, Wejherowo i Władysławowo. Tam też będzie możliwość zakupu e-biletów w ramach komunikacji miejskiej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Bytkowa z petycją o zachowanie historycznej nawierzchni na drodze do Planetarium Śląskiego (dziennikzachodni.pl)

Polska Marynarka Wojenna wybiera nazwy dla fregat i okrętów. Pierwszą fregatę rakietową nazwano „Wicher” (dziennikbaltycki.pl)