w

I Kaszubsko-Kociewski Kongres Samorządowy. Wyzwania i perspektywy dla Pomorza (dziennikbaltycki.pl)

22 lipca odbędzie się Kaszubsko-Kociewski Kongres Samorządowy – Rozwój Pomorza w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Mateusz Morawiecki, premier RP, oraz Marcin Horała, sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, będą gośćmi honorowymi wydarzenia.

Podczas kongresu uczestnicy omówią wyzwania inwestycyjne dla Pomorza, z uwzględnieniem charakterystyki Kaszub i Kociewia, łączącej tradycję i tożsamość z etosem pracy i przedsiębiorczości. Paneliści poruszą także kwestie jakości życia i usług społecznych, skupiając się na perspektywach regionu, w tym rządowych inwestycjach drogowych, kolejowych, portowych oraz programach energetycznych.

Marcin Horała podkreślił, że region połączył tradycję z dynamicznym rozwojem, czerpiąc korzyści z innowacyjności i wsparcia rządu, zwłaszcza w dziedzinie edukacji.

Program rozwojowy podnosi jakość życia mieszkańców

Realizowany program rozwojowy na Kaszubach i Kociewiu przyczynił się do boomu inwestycyjnego, podnosząc jakość życia mieszkańców. Wśród planowanych działań wymieniono wzmacnianie innowacyjności przedsiębiorstw, zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego oraz dążenie do neutralności klimatycznej.

Województwo pomorskie otrzymało znaczące środki z budżetu państwa na różne projekty, dzięki czemu można efektywniej korzystać z funduszy europejskich.

Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Szymon Gajda, podkreślił, że rozwój Pomorza odbywa się z poszanowaniem środowiska, czego dowodem są liczne programy i inicjatywy, takie jak Czyste Powietrze czy Ciepłe Mieszkanie.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wspiera inicjatywy związane z efektywnością energetyczną, np. wymianę kopciuchów, modernizację budynków oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Działania te przyczyniają się do zmian w regionie, w tym w obszarze gospodarki wodno-ściekowej.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Budowa mostu na Spiszu jest już gotowa. Nowa konstrukcja oczekuje oficjalnego otwarcia (zakopane.naszemiasto.pl)

Niebezpieczna sytuacja dla kitesurfera na Zatoce Puckiej. Na pomoc mężczyźnie przybyła załoga Straży Granicznej (dziennikbaltycki.pl)