w

Rozpoczęło się śledztwo związane z pożarem hali odpadów toksycznych w Przylepie. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze (zielonagora.naszemiasto.pl)

Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wszczęła śledztwo w sprawie pożaru hali w Przylepie, gdzie składowano toksyczne substancje. Pożar spowodował zagrożenie dla zdrowia, życia i mienia wielkiej wartości. Za ten czyn grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Prokuratorzy już przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli monitoring miejsca pożaru. Prokuratura nie ujawnia efektów oględzin nagrań ani informacji o przesłuchaniu prezydenta czy pracowników urzędu miasta. Wiadomo, że przesłuchane zostały osoby związane z miejscem, czyli właściciele hal, którzy ponieśli straty w pożarze.

Prokurator E. Antonowicz poinformowała, że wstępne oględziny zostały przeprowadzone, ale główne postępowanie odbędzie się w kolejnych dniach z udziałem biegłych różnych specjalizacji. Aktualnie trwa akcja gaśnicza, utrudniająca dostęp do pogorzeliska. W najbliższych dniach zaplanowane są kolejne czynności, w tym pobieranie próbek do postępowania karnego. Prokuratura, współpracując ze służbami i biegłymi, wyjaśni przyczyny i rozmiar tego zdarzenia.

Za działania będące przedmiotem śledztwa grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności

W 2021 roku Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze oskarżyła osiem osób związanych z procederem składowania odpadów w Przylepie, której towarzyszyło zagrożenie życia i zdrowia. Oskarżono sześć osób związanych ze spółką i dwóch urzędników Starostwa Powiatowego w Zielonej Górze za zaniechania czynności dotyczące wydawania pozwolenia na składowanie. Obręb ewentualnego skażenia odpadami w związku z ewentualnym pożarem pozostaje nieujawniony.

Prokuratura uczestniczyła również w postępowaniach pozakarnych, m.in. przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, domagając się, aby prezydent miasta Zielona Góra zatroszczył się o utylizację odpadów w wyniku wykonania zastępczego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

Urlop w Gdyni to świetna okazja na przejażdżkę zabytkowymi trolejbusami. Legendarne wehikuły kursują przez całe wakacje (dziennikbaltycki.pl)

Hulajnogi elektryczne zaśmiecają poznańskie ulice. Kierowcy i piesi są coraz bardziej sfrustrowani (gloswielkopolski.pl)