w

Hala Opery na Łasztowni zostanie zastąpiona osiedlem reprezentacyjnym (gs24.pl)

Zgodnie z planem miejscowym na terenie, który aktualnie zajmowany jest przez namiot Opery na Zamku w Szczecinie, nie będzie już miejsca na parking. Projekt przewiduje przekształcenie tego obszaru w zabudowę mieszkalno-usługową.

Według planu zagospodarowania przestrzennego „Międzyodrze – Wyspa Grodzka – Łasztownia 3” w Szczecinie, teren ten zostanie wykorzystany pod wielofunkcyjną zabudowę śródmiejską, z naciskiem na usługi oraz mieszkania. Projekt zakłada, że lokale mieszkalne stanowić będą maksymalnie 30% łącznej powierzchni całkowitej wszystkich budynków. Anna Szotkowska, zastępca prezydenta Szczecina, podkreśla tę koncepcję.

Odpowiadając na interpelację radnych klubu PiS w Radzie Miasta Szczecin, prezydent poinformował, że obecnie prowadzone są prace geodezyjne, po których zakończeniu możliwy będzie przetarg na sprzedaż działek zgodnie z planem. Co istotne, miejsce to nie będzie przeznaczone na parking, ponieważ plan miejscowy dopuszczał go tylko jako rozwiązanie tymczasowe. Zdaniem prezydenta odpowiednie zagospodarowanie tego prestiżowego obszaru miasta jest bardzo istotne. Ponadto, parking typu Park&Ride jest już dostępny w innej lokalizacji.

Jakie losy czekają namiot Opery na Zamku? Magdalena Jagiełło-Kmieciak, rzecznik prasowy Opery na Zamku, powiedziała, że hala jest obecnie przeznaczona na sprzedaż. A to oznacza, że namiot nie będzie już stał na tej działce, ponieważ stała się częścią planu pod zabudowę mieszkalno-usługową.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

28 komentarzy

    • Lech Bednarczyk Ale za to milioner park dla ludzi może zrobić. 🙂

      𝑃𝑎𝑟𝑘 𝐾𝑎𝑠𝑝𝑟𝑜𝑤𝑖𝑐𝑧𝑎. 𝑍𝑜𝑠𝑡𝑎ł 𝑧𝑎ł𝑜ż𝑜𝑛𝑦 𝑤 1900 𝑟. 𝑖 𝑜𝑡𝑟𝑧𝑦𝑚𝑎ł 𝑛𝑎𝑧𝑤ę 𝑄𝑢𝑖𝑠𝑡𝑜𝑟𝑝 𝑃𝑎𝑟𝑘 𝑛𝑎 𝑐𝑧𝑒ść 𝐽𝑜ℎ𝑎𝑛𝑛𝑒𝑠𝑎 𝐻𝑒𝑖𝑛𝑟𝑖𝑐ℎ𝑎 𝑄𝑢𝑖𝑠𝑡𝑜𝑟𝑝𝑎, 𝑘𝑡𝑜́𝑟𝑦 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑘𝑎𝑧𝑎ł 𝑚𝑖𝑎𝑠𝑡𝑢 𝑠ą𝑠𝑖𝑎𝑑𝑢𝑗ą𝑐𝑒 𝑡𝑒𝑟𝑒𝑛𝑦: 𝑝𝑙𝑎𝑐 𝐽𝑎𝑠𝑛𝑒 𝐵ł𝑜𝑛𝑖𝑎 (𝑧𝑤𝑎𝑛𝑦 𝑤𝑜́𝑤𝑐𝑧𝑎𝑠 𝑛𝑖𝑒𝑚. 𝑄𝑢𝑖𝑠𝑡𝑜𝑟𝑝 𝐴𝑢𝑒) 𝑖 𝐿𝑎𝑠 𝐴𝑟𝑘𝑜ń𝑠𝑘𝑖 (𝑑𝑜 1945 𝑛𝑖𝑒𝑚. 𝐸𝑐𝑘𝑒𝑟𝑏𝑒𝑟𝑔𝑒𝑟 𝑊𝑎𝑙𝑑).

  1. Szczecin to suma układów nic więcej nic mniej, jedni są rowerzystami i zamiast zrobić porządny projekt ulic Szczecina robi się tak jak wyborcy pisu dla Julek. Nikt w tym kraju nie liczy się z osobami co podwyższają PKB od rządów pisu, rozdawictwo na potęgę, po rewolucjach dostawca pieczywa stoi przed wyborem czy zastawic całą ulicę czy stanąć nielegalnie obok na ścieżce dla rowerów. Mi osobiście starczy, wolę wyjechać za granicę i żyć jak człowiek niż całe życie wspierać patologię.

Spotkanie Lewicy na placu Kolegiackim: Wprowadzenie mieszkań państwowych i ograniczenie sprzedaży alkoholu (gloswielkopolski.pl)

Prezydent Kubicki spotkał się z marszałek Polak w sprawie dodatkowych środków dla Przylepu (gazetalubuska.pl)