w

Grzegorz Maćkowiak twierdzi, że gen. Różański wiele razy mylił się w kwestii obronności państwa (gazetalubuska.pl)

Na piątkowym briefingu prasowym Grzegorz Maćkowiak, kandydat do Senatu, zapytał, kim jest pan Różański. Przypomniał też słowa emerytowanego generała Różańskiego, który kwestionował rozwijanie polskiej armii i państwową politykę obronną.

Maćkowiak powrócił do argumentów gen. Różańskiego, który krytykował budowę wojsk obrony terytorialnej, twierdząc, że projekt ten ma wiele wad. Jednak teraz wiadomo, że jednostki te okazały się kluczowe nie tylko podczas hybrydowej wojny z Białorusią na wschodniej granicy, lecz także podczas walki z pandemią COVID-19. Maćkowiak zaznaczył, że żołnierze tych jednostek są dobrze wyposażeni i doskonale wyszkoleni.

Kandydat do Senatu odniósł się także do wcześniejszej likwidacji jednostek na wschodzie Polski, podając przykład ponad 600 jednostek zlikwidowanych za rządów Platformy Obywatelskiej. Według niego jest to wielki błąd i twierdzi, że obecnie jest naprawiany.

Maćkowiak przypomniał słowa gen. Różańskiego, który sugerował, że utworzenie stałej bazy USA w Polsce narusza porozumienie NATO-Rosja z 1997 roku, tym samym zwalniając Rosję z jego przestrzegania. Kandydat do Senatu podkreśla, że zaangażowanie Stanów Zjednoczonych i sojusz z USA są niezwykle istotne dla obronności Polski i odstraszania ewentualnego agresora. Dlatego uważa, że tezy gen. Różańskiego były błędne.

Co ciekawe, gen. Różański nie jest mieszkańcem okręgu wyborczego, z którego startuje do senatu, ponieważ zamieszkuje okręg północny województwa lubuskiego. Ponadto, Różański cały czas ma także zarzuty karne, jakie skierowała przeciwko niemu prokuratura. Jednak nie przeszkadza mu to w starcie w wyborach parlamentarnych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Skoczył do wody z Mostu Gryfitów w Szczecinie. Do akcji wkroczyli ratownicy WOPR-u (wszczecinie.pl)

Motocyklistka wjechała w osobówkę na skrzyżowaniu w Lublinie (kurierlubelski.pl)