w

Grupa SPEED ze Zgorzelca wszczęła pościg za motocyklistą na metamfetaminie (gazetawroclawska.pl)

Policjanci z grupy SPEED w Zgorzelcu podjęli próbę zatrzymania motocyklisty do kontroli drogowej. Mężczyzna zatrzymał się na chwilę tylko po to, aby zaraz ruszyć gwałtownie do przodu. Funkcjonariusze wszczęli pościg za podejrzanym.

Jak podaje kom. Agnieszka Goguł, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu, motocyklista, uciekając przed kontrolą, naruszał przepisy ruchu drogowego, osiągając przy tym prędkości znacznie przekraczające dopuszczalne limity w obszarze zabudowanym. Największą prędkość, jaką zarejestrowali mundurowi, wyniosła ponad 200 km/h. W pewnym momencie kierowca próbował nawet przekroczyć granicę. Jednak postanowił zawrócić, gdy dostrzegł niemiecki patrol policji. Zaczął uciekać w stronę Zgorzelca.

W pościgu za motocyklistą uczestniczyła nie tylko grupa SPEED, ale także funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy zorganizowali blokadę drogową na jednym z rond Zgorzelca. W rezultacie motocyklista stracił panowanie nad jednośladem, zderzył się z radiowozem, a następnie się przewrócił. Próbował też ucieczki na piechotę, ale szybko został ujęty.

Zatrzymany to 40-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który podróżował motocyklem marki Yamaha, nie mając uprawnień do prowadzenia tego pojazdu. Co więcej, policjanci znaleźli przy nim worek foliowy z metamfetaminą, a sam kierowca był pod jej wpływem.

Ponadto, motocykl został skradziony w Niemczech, a tablice rejestracyjne należały do innego pojazdu. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności m.in. za unikanie kontroli, posiadanie narkotyków, jazdę pod ich wpływem oraz kradzież motocykla.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

6 komentarzy

Mateusz Morawiecki: Wcześniejsze rządy PO to niskie zarobki i umowy śmieciowe (i.pl)

Poznański sąd ogłosił wyrok w sprawie mężczyzny, który używał telefonu na przejściu dla pieszych (radiopoznan.fm)