w

Gęś ze Śląska nową celebrytką na mediach społecznościowych (dziennikzachodni.pl)

Jak wiadomo, gęś o imieniu Pipa cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem wśród użytkowników TikToka. Ptak jest tak znany w kraju, że wakacyjne sklepy w nadmorskich i górskich kurortach były wypchane maskotkami tej gąski. Jednak okazuje się, że w Polsce jest jeszcze druga gęś-celebrytka, która mieszka na Śląsku. W sieci pojawiło się nagranie, jak przemierza dworzec PKP w Katowicach, a następnie wsiada do pociągu Kolei Śląskich.

Gęś Pipa stała się rozpoznawalna nawet dla najmłodszych mieszkańców Polski. A jej krótkie filmy wideo uzyskały miliony wyświetleń na popularnym serwisie internetowym. Fenomen Pipy ogarnął całą Polskę, co skłoniło sklepikarzy w polskich miejscowościach turystycznych do poszerzenia swojego asortymentu o maskotki w postaci gęsi.

Jednakże gęś Pipa to nie jedyna gęś w Polsce, która ma ochotę na łyk popularności. Okazuje się, że kolejna gęś-celebrytka mieszka na Śląsku. W sieci pojawiły się filmy, na których razem z psem spacerują sobie po dworcu PKP w Katowicach. Następnie, oba zwierzaki wskakują do pociągu Kolei Śląskich i wyruszają w podróż.

Film ze śląską gęsią rozbawił i zachwycił licznych internautów. Niektórzy z miejsca dostrzegli nawiązanie do popularnej lektury szkolnej „O gęsi, która jeździła koleją”. Co więcej, pojawiły się doniesienia, że gęś widziano już nie tylko w Katowicach, ale także w sąsiednich miastach!

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Mieszkaniec Czarnego Dunajca rzucał kamieniami w policjantów, których sam wezwał (zakopane.naszemiasto.pl)

Konwencja PiS: Jarosław Kaczyński krytykuje próby destabilizacji wojska przez Donalda Tuska (gazetakrakowska.pl)