W Gdyńskim Centrum Sportu podsumowano udany sezon na kąpieliskach miejskich. W ciągu sezonu pracowało 31 ratowników na plażach: Babie Doły, Redłowo, Orłowo i Śródmieście. Sezon plażowy trwał od 23 czerwca do 31 sierpnia.W porównaniu z poprzednim rokiem odnotowano mniej interwencji medycznych. Ponadto, nie zanotowano żadnych utonięć ani wypadków śmiertelnych. Ratownicy angażowali się również w zabezpieczanie różnych imprez kulturalno-sportowych oraz działania prewencyjne, takie jak patrolowanie akwenów niestrzeżonych i dostarczanie plażowiczom opasek z alarmowymi numerami telefonów.Najczęstsze interwencje dotyczyły poszukiwań dzieci i udzielania pomocy pływakom, a także ostrzegania osób na akwenach zabronionych, skaczących z molo, oraz oddalających się od brzegu na dmuchanych zabawkach. Ratownicy pomagali też przy złamaniach, skręceniach, skaleczeniach, ukąszeniach przez owady, zasłabnięciach i udarach cieplnych. Ogółem odnotowano ponad 1500 zdarzeń medycznych, w tym 7 zagrażających życiu.Centrum Sportu korzystało z różnych środków ratunkowych, takich jak łodzie, pojazdy terenowe, skuter ratowniczy i defibrylatory. Na każdym z kąpielisk były też punkty pomocy medycznej, a plaża Gdynia Śródmieście miała wózek kąpielowy dla osób niepełnosprawnych.Podczas sezonu letniego z plaż wywieziono też ponad 115 ton śmieci, w tym 40 ton odpadów zmieszanych i 60 ton szkła. Rekordowe ilości śmieci wywieziono podczas ostatniego weekendu czerwca – aż 10 ton odpadów.
w

Gdyńskie Centrum Sportu podsumowało sezon letni na kąpieliskach miejskich (dziennikbaltycki.pl)

W Gdyńskim Centrum Sportu podsumowano udany sezon na kąpieliskach miejskich. W ciągu sezonu pracowało 31 ratowników na plażach: Babie Doły, Redłowo, Orłowo i Śródmieście. Sezon plażowy trwał od 23 czerwca do 31 sierpnia.

W porównaniu z poprzednim rokiem odnotowano mniej interwencji medycznych. Ponadto, nie zanotowano żadnych utonięć ani wypadków śmiertelnych. Ratownicy angażowali się również w zabezpieczanie różnych imprez kulturalno-sportowych oraz działania prewencyjne, takie jak patrolowanie akwenów niestrzeżonych i dostarczanie plażowiczom opasek z alarmowymi numerami telefonów.

Najczęstsze interwencje dotyczyły poszukiwań dzieci i udzielania pomocy pływakom, a także ostrzegania osób na akwenach zabronionych, skaczących z molo, oraz oddalających się od brzegu na dmuchanych zabawkach. Ratownicy pomagali też przy złamaniach, skręceniach, skaleczeniach, ukąszeniach przez owady, zasłabnięciach i udarach cieplnych. Ogółem odnotowano ponad 1500 zdarzeń medycznych, w tym 7 zagrażających życiu.

Centrum Sportu korzystało z różnych środków ratunkowych, takich jak łodzie, pojazdy terenowe, skuter ratowniczy i defibrylatory. Na każdym z kąpielisk były też punkty pomocy medycznej, a plaża Gdynia Śródmieście miała wózek kąpielowy dla osób niepełnosprawnych.

Podczas sezonu letniego z plaż wywieziono też ponad 115 ton śmieci, w tym 40 ton odpadów zmieszanych i 60 ton szkła. Rekordowe ilości śmieci wywieziono podczas ostatniego weekendu czerwca – aż 10 ton odpadów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Brak miejsc w gdańskim szpitalu psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży. Placówka może wstrzymać kolejne przyjęcia (pulsgdanska.pl)

Sąd wydał orzeczenie w związku z kilkuletnim sporem o szlak na Gubałówkę (forsal.pl)