w

Gdyńska posłanka Joanna Senyszyn zamierza kandydować do Senatu w okręgu warszawskim (dziennikbaltycki.pl)

Joanna Senyszyn, przewodnicząca koła parlamentarnego Lewicy Demokratycznej oraz posłanka z Gdyni, ogłosiła swój zamiar kandydowania do Senatu w okręgu warszawskim. Decyzję Senyszyn uzasadnia potrzeba zapewnienia stolicy autentycznego i demokratycznego wyboru.

Znakomita posłanka Joanna Senyszyn ogłosiła swój udział w wyborach do Senatu, przekazując tę wiadomość poprzez oficjalne oświadczenie skierowane do mediów. W swoim komunikacie podkreśla, że jej kandydatura ma na celu gwarantowanie mieszkańcom Warszawy autentycznej demokracji i wolnego wyboru.

W styczniu tego roku Joanna Senyszyn objęła przywództwo w kole parlamentarnym Polskiej Partii Socjalistycznej, później przekształconym w Koło Lewicy Demokratycznej. Wcześniej, pod koniec roku 2021, zrezygnowała z Nowej Lewicy, wskazując na autorytarny charakter kierownictwa partii jako główny powód tej decyzji.

Joanna Senyszyn wskazuje na brak demokracji w Nowej Lewicy

Joanna Senyszyn wyraziła swoje zdanie w grudniu 2021 roku, wyjaśniając przyczyny swojego odejścia z Nowej Lewicy. Wskazywała na brak demokracji w partii, która była rządzona autorytarnie i nie przestrzegała własnego statutu. Jej zdaniem ta sytuacja kompromitowała partię jako uczestnika antypisowskiej koalicji, której celem jest przywrócenie demokracji w Polsce i usunięcie PiS z władzy.

Znamy już nazwisko kandydatki na czele listy Nowej Lewicy w okręgu gdyńsko-słupskim. Jest nią Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, dotychczasowa posłanka Nowej Lewicy z Wrocławia. O swoim zaangażowaniu poinformowała za pośrednictwem Twittera. Wyraziła swoją wolę przyczynienia się do istotnych zmian w polityce oraz podziękowała za zaufanie, jakim została obdarzona.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

3 komentarze

Gdańscy policjanci podsumowują długi weekend na pomorskich drogach (dziennikbaltycki.pl)

Budowa odcinka trasy S17 w Zamościu. Koszt inwestycji wynosi ponad 400 mln zł (kurierlubelski.pl)