w

Gdańscy policjanci podsumowują długi weekend na pomorskich drogach (dziennikbaltycki.pl)

Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku właśnie podsumowała długi weekend na Pomorzu. Funkcjonariusze są zadowoleni z obecnego poziomu bezpieczeństwa na drogach. Co najważniejsze, jak wspominają sami mundurowi, w ten weekend nie odnotowano żadnych tragicznych wypadków śmiertelnych.

W trakcie pięciodniowego weekendu funkcjonariusze ruchu drogowego na Pomorzu interweniowali w 32 przypadkach wypadków drogowych. Można wyraźnie zauważyć pozytywny trend spadku liczby wypadków w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim. Jednocześnie, należy zwrócić uwagę, że odnotowano też 458 kolizji na miejscach zdarzeń. A to z kolei stanowi wzrost w porównaniu z danymi z 2022 roku.

Wiele kierowców prowadzi samochód pod wpływem alkoholu

Analiza statystyk ukazuje, że w tych incydentach obrażeń ciała doznało ogółem 35 osób. Jest to mniejsza liczba w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy zarejestrowano 39 przypadków obrażeń związanych z kolizjami. Jednak niepokojącym faktem jest obserwacja, że wielu kierowców decyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości. W ciągu weekendu policja zatrzymała aż 110 osób podejrzanych o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują i zachęcają wszystkich kierowców, aby zachowali rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Mundurowi ostrzegają również, aby unikać prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. W takiej sytuacji stanowimy zagrożenie nie tylko dla życia i zdrowia samych siebie i naszych pasażerów, lecz także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Rzeźba „Taniec góralski” autorstwa Henryka Burzca unikalną ozdobą przy rondzie Armii Krajowej w Zakopanem (zakopane.naszemiasto.pl)

Gdyńska posłanka Joanna Senyszyn zamierza kandydować do Senatu w okręgu warszawskim (dziennikbaltycki.pl)