w

Gdynia inwestuje w rozwój miejskiej infrastruktury. Planowane zmiany na ul. Admirała Józefa Unruga (dziennikbaltycki.pl)

W przetargu na rozbudowę ul. Admirała Józefa Unruga złożono cztery oferty, które obecnie analizowane są przez urzędników z Gdyni. Realizacja projektu obejmie przebudowę od Estakady Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ul. Bosmańską na Obłużu.

Po zakończeniu robót ul. Unruga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, z możliwością poszerzenia do trzech pasów na skrzyżowaniach. Skrajny prawy pas w każdym kierunku zostanie zarezerwowany dla komunikacji miejskiej. Całkowity koszt inwestycji to 30,5 mln zł brutto, z dofinansowaniem z programu Rządowy Fundusz Polski Ład.

Miasto chce wprowadzić na swoje ulice lepszą przepustowość i bezpieczeństwo

Celem rozbudowy ul. Unruga jest usprawnienie transportu i zwiększenie przepustowości, szczególnie dla dzielnic północnych. Projekt obejmuje kompleksowe budowanie odcinka, włączając infrastrukturę podziemną, oświetlenie, drogi dla różnych środków transportu, chodniki i przestrzenie zielone. Cieszy fakt, że oferty są konkurencyjne cenowo.

Planuje się wybudowanie chodnika i ścieżki rowerowej po stronie południowej na całym odcinku, a na stronie północnej od Kwiatkowskiego do Cechowej. Liczba miejsc postojowych wyniesie 13, w tym 3 dla niepełnosprawnych. W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na skrzyżowaniach pojawią się wyniesione przejścia i przejazdy dla rowerów.

Przy skrzyżowaniu ul. Unruga z Flisaków nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Unruga na wschód. Ruch pojazdów ciężarowych zostanie przeniesiony, a ul. Unruga otrzyma dodatkowy pas dla tych pojazdów.

Kolejne skrzyżowania z ul. Cechową/Szlifierzy i z ul. Robotniczą zostaną wyposażone w czterowlotową sygnalizację świetlną. Na wlotach wschodnim i zachodnim przewidziano po trzy pasy ruchu, a na skrzyżowaniu z ul. Bosmańską zaprojektowano małe rondo. Przez ul. Unruga zostaną wytyczone wyniesione przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Pechowa sytuacja na ul. Chmielnej w Gdańsku. Mężczyzna wpadł do rzeki Motława (dziennikbaltycki.pl)

Rzęsista ulewa zalała miejscowości w pow. nowotarskim. Połamane słupy energetyczne, zalane domy, zniszczone mostki (zakopane.naszemiasto.pl)