Gdańska prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące księdza, który odprawiał pogrzeb, będąc pod wpływem alkoholu. Okazało się, że duchowny nie obraził publicznie uczuć religijnych, dlatego odstąpiono od prowadzenia śledztwa.Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował, że artykuł 196 Kodeksu karnego, który przewiduje karę za znieważenie miejsc religijnych, obfituje w kontrowersyjne przepisy i powinien zostać usunięty z kodeksu prawnego. Dodaje, że artykuł jest nieprecyzyjny, a jego zakres obejmuje szeroki wachlarz przedmiotów i miejsc kultu.W przypadku pijanego księdza, który upadł na grób zmarłego podczas ceremonii pogrzebowej, zostało wszczęte dochodzenie. Jednak ostatecznie umorzono sprawę, ponieważ prokuratura nie znalazła dowodów na umyślne znieważenie miejsca religijnego. Według prokuratury jest to zgodne z Konstytucją RP, która w sprawach religii określa Polskę jako państwo świeckie i neutralne.Prokuratura przytoczyła też przykład sprawy Adama "Nergala" Darskiego, wokalisty zespołu Behemoth, który podarł Biblię podczas swojego koncertu. Na Nergala został złożony wniosek do prokuratury, która w tym przypadku również umorzyła śledztwo, jednak cała sprawa i tak ciągnęła się latami. Z tego powodu prokuratura również zaznacza, że kodeks karny nie powinien być wykorzystywany do walki z artystami czy autorami. Jego przeznaczeniem jest reagowanie na akty wandalizmu i przemocy. Natomiast osoby, które poczują się obrażone, mogą skierować sprawę na drogę cywilną, nie angażując do tego organów ścigania.
w

Gdańska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie pijanego księdza, który upadł na grób podczas pogrzebu (www.trojmiasto.pl)

Gdańska prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące księdza, który odprawiał pogrzeb, będąc pod wpływem alkoholu. Okazało się, że duchowny nie obraził publicznie uczuć religijnych, dlatego odstąpiono od prowadzenia śledztwa.

Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował, że artykuł 196 Kodeksu karnego, który przewiduje karę za znieważenie miejsc religijnych, obfituje w kontrowersyjne przepisy i powinien zostać usunięty z kodeksu prawnego. Dodaje, że artykuł jest nieprecyzyjny, a jego zakres obejmuje szeroki wachlarz przedmiotów i miejsc kultu.

W przypadku pijanego księdza, który upadł na grób zmarłego podczas ceremonii pogrzebowej, zostało wszczęte dochodzenie. Jednak ostatecznie umorzono sprawę, ponieważ prokuratura nie znalazła dowodów na umyślne znieważenie miejsca religijnego. Według prokuratury jest to zgodne z Konstytucją RP, która w sprawach religii określa Polskę jako państwo świeckie i neutralne.

Prokuratura przytoczyła też przykład sprawy Adama “Nergala” Darskiego, wokalisty zespołu Behemoth, który podarł Biblię podczas swojego koncertu. Na Nergala został złożony wniosek do prokuratury, która w tym przypadku również umorzyła śledztwo, jednak cała sprawa i tak ciągnęła się latami. Z tego powodu prokuratura również zaznacza, że kodeks karny nie powinien być wykorzystywany do walki z artystami czy autorami. Jego przeznaczeniem jest reagowanie na akty wandalizmu i przemocy. Natomiast osoby, które poczują się obrażone, mogą skierować sprawę na drogę cywilną, nie angażując do tego organów ścigania.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

12 komentarzy

  1. W Polsce odprawianie ceremonii pogrzebowej pod wpływem alkoholu to przecież żadne przewinienie, alkohol i pijani ludzie to część naszego krajobrazu. Obrazy uczuć religijnych też bym nie czuł, ale usługę bym zareklamował i prosił o zwrot kosztów ewentualnie poprosił o kartę podarunkowa na wykorzystanie w parafii 😊

Akty wandalizmu w Parku Centralnym w Gdyni. Sprawców zarejestrowały kamery miejskie (dziennikbaltycki.pl)

PiS zamierza usunąć obecne sądy i powołać nowych sędziów. Partia ma też plany związane z TSUE (www.onet.pl)