w

Elektryczne bryczki z końmi dla ozdoby nowym rozwiązaniem na trasie do Morskiego Oka? (zakopane.naszemiasto.pl)

W piątek 17 maja odbędzie się spotkanie w siedzibie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jego celem jest rozwiązanie konfliktu między organizacjami pro-zwierzęcymi a góralami, którzy korzystają z wozów konnych na drodze do Morskiego Oka.

Minister klimatu i środowiska planuje spotkanie dotyczące transportu konnego na trasie do Morskiego Oka, w którym udział wezmą wszystkie zainteresowane strony. Na miejscu pojawią się zarówno przedstawiciele Fundacji Viva, jak i Wozaków do Morskiego Oka.

Nowy starosta tatrzański popiera transport konny do Morskiego Oka, argumentując, że jest to część długiej tradycji regionalnej. Z kolei jego likwidacja mogłaby negatywnie wpłynąć na gospodarstwa hodujące konie.

W ramach konfliktu rozważane będą możliwe rozwiązania, takie jak zmniejszenie liczby pasażerów, zastąpienie fasiągów mniejszymi dorożkami, czy zastąpienie wozów tradycyjnych wozami elektrycznymi z końmi tylko dla ozdoby. Co więcej, pojawił się nawet pomysł wprowadzenia autobusów elektrycznych dla turystów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zbliża się PKO Gdynia Półmaraton! Impreza spowoduje utrudnienia dla kierowców w centrum miasta (dziennikbaltycki.pl)

Rzucił się na strażników miejskich w Katowicach, a potem dostał ataku padaczki (katowice.naszemiasto.pl)