w

Dzień Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Koncert orkiestry i wyniki konkursu „Pro Bono Poloniae” (dziennikbaltycki.pl)

W trakcie celebrowania Dnia Niepodległości w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, na scenie pojawiła się Warszawska Orkiestra Sentymentalna, która zagrała popisowy koncert. Ponadto, w tym samym dniu nastąpiło również uroczyste zakończenie IV edycji konkursu „Pro Bono Poloniae” im. Dawida Krupeja.

Wśród licznych uczestników imprezy znaleźli się dyrektor muzeum dr hab. Grzegorz Berendt, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, wicewojewoda pomorski Aleksander Jankowski, prof. Jerzy Grzywacz, Joanna i Andrzej Gwiazda, a także rodzina zmarłego Dawida Krupeja.

W emocjonalnym wystąpieniu wiceminister Sellin wspomniał o Dawidzie Krupeju, który pełnił funkcje w Muzeum II Wojny Światowej, ministerstwie kultury i dziedzictwa narodowego, a do tego udzielał się jako radny Miasta Gdańska. Według Sellina jest to właściwe miejsce i czas, aby uczcić pamięć Krupeja, wspominając jego wartości osobiste, a także trzy kobiety – mamę, babcię i siostrę – które miały istotny wpływ na jego życie.

Dnia 11 listopada ogłoszono też wyniki IV edycji konkursu Muzeum II Wojny Światowej „Pro Bono Poloniae”. Konkurs obejmował dokumentowanie lub prezentowanie wydarzeń artystycznych, promujących polską kulturę zarówno w kraju, jak i za granicą. Wątki historyczne i patriotyczne, jak również promocja historii Polski w latach 1939-1945, stanowiły kluczowe kryteria oceny przez kapitułę konkursową.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Uczestnicy Parady Niepodległości w Gdyni powitali „Dar Młodzieży”, który powrócił po półrocznym rejsie (dziennikbaltycki.pl)

Świętowanie Dnia Niepodległości w Zakopanem. Złożono wiązanki kwiatów pod Krzyżem (zakopane.naszemiasto.pl)