w

Działające restauracje w budynkach grożących zawaleniem. Zarządca nie przejmuje się zakazem (spottedlublin.pl)

Jednej z kamienic na Starym Mieście grozi zawaleniem. Podczas ostatniej kontroli nadzoru budowlanego budynek był zamknięty i nikt nie przebywał wewnątrz. Jednak kilka godzin po jej zakończeniu restauracje działające w kamienicy ponownie zostały otwarte i obsługiwały klientów.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Lublinie wydał decyzje nakazujące wyłączenie z użytkowania budynków przy ul. Grodzkiej i Rybnej, ze względu na ryzyko zawalenia. Decyzje te podtrzymał Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Kamienica przy ul. Grodzkiej 16 miała być wyłączona z użytkowania do 27 października 2023 r., a przy ul. Rybnej 11 do 21 września 2023 r. Zarządca miał również umieścić ostrzeżenia na elewacji budynków oraz zabezpieczyć je przed dostępem osób postronnych.

W dniu 15 maja br. inspektorzy PINB przeprowadzili kolejną kontrolę tych nieruchomości. Początkowo nie mieli dostępu do budynków z powodu braku kluczy, ale gdy zapowiedzieli, że wezwą policję, zarządca nagle znalazł klucze.

Inspektorzy stwierdzili, że budynki są użytkowane pomimo zakazu, co potwierdziły włączone urządzenia i pracujące kuchnie. Pomimo interwencji inspektorów kilka godzin później restauracje ponownie stanęły otworem dla klientów. W rezultacie sprawę skierowano do prokuratury.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Prokuratura prowadzi dochodzenie ws. cyberataków na Uniwersytet Zielonogórski i Radio Zachód (zielonagora.naszemiasto.pl)

Gdańska policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy wynajęli auta na cudze dane (dziennikbaltycki.pl)