w

Dwie pielgrzymki ze Śląska dotarły na Jasną Górę. Uczestników wędrówki powitali bracia paulini (dziennikzachodni.pl)

Pielgrzymi ze Śląska, którzy brali udział w 78. Pieszej Rybnickiej oraz 20. Pieszej Katowickiej Pielgrzymki, po kilku dniach wędrówki dotarli szczęśliwie na Jasną Górę. Na miejscu zostali serdecznie powitani przez braci paulinów, a Eucharystię odprawił bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej.

Po wyczerpującej pielgrzymce paulini przywitali utrudzonych pielgrzymów na szczycie jasnogórskim, gdzie odbyła się Eucharystia pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka. Homilia biskupa podkreśliła znaczenie serca Matki dla poczucia domu. Bp Adam Wodarczyk mówił o domu jako miejscu obecności Matki i Kościoła. Uświadamiał też, że pielgrzymi, jako ludzie wędrówki, znajdują odpoczynek na Jasnej Górze, w domu Maryi.

Korzyści płynące z wybrania się na pielgrzymkę

Pielgrzymi podkreślają wyjątkowość trudu i czerpanie radości ze wspólnego spędzania czasu. Spotkania, atmosfera i rekolekcje podczas pielgrzymowania są niezwykle cenne dla uczestników. W pełni zgadza się z tym Hania z Pszowa, która już 25 razy brała udział w pielgrzymce.

Na szlaku pielgrzymki obecni są także młodzi ludzie, którzy budują relacje i rozwijają wiarę. Na przykład, dla Tymoteusza, ucznia szkoły średniej, jest to świetna okazja do przeżycia czasu z przyjaciółmi i nawiązania nowych znajomości. Jak podkreślają Kaspian i Dominik, uczniowie szkoły średniej, pielgrzymka to czas refleksji, pogłębienia wiary i możliwość rozmowy z księżmi na tematy związane z wiarą i życiem.

W 78. Pieszej Rybnickiej Pielgrzymce na Jasną Górę uczestniczyło ponad 1000 osób. Z kolei temat przewodni pielgrzymki nawiązywał do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. W 20. Pieszej Katowickiej Pielgrzymce wzięło udział kilkaset pielgrzymów.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Park Ruchomych Dinozaurów Zatorland – doskonała atrakcja dla miłośników prehistorii (zakopane.naszemiasto.pl)

Nowe perspektywy dla krakowskiego Złocienia. Budowa superszkoły i przedłużenia linii tramwajowej (gazetakrakowska.pl)