w

Dwie kolizje na drodze ekspresowej S3 w pobliżu Zielonej Góry. Kierowcy utworzyli korytarz życia (zielonagora.naszemiasto.pl)

W piątek, 22 września, na drodze ekspresowej S3 doszło do niebezpiecznego zdarzenia w postaci dwóch kolizji. Kraksa spowodowała utrudnienia na drodze, w związku z czym na terenie powiatu zielonogórskiego utworzył się długi korek. Policja poinformowała, że kierowcy postępowali wzorowo, tworząc korytarz życia dla działających na miejscu służb ratunkowych.

Podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze podkreśla, że dzięki nienagannej postawie kierowców służbom udało się szybko usunąć skutki kolizji i przywrócić ruch do normy. Na szczęście w wyniku wypadku nikomu nic poważnego się nie stało.

Czym jest korytarz życia?

Od 2019 roku kierowcy mają obowiązek tworzenia tzw. korytarza życia, który zwiększa szanse poszkodowanych na przeżycie. Zasada jest prosta: pojazdy na lewym pasie zjeżdżają w lewo, a te na prawym pasie w prawo. Warto pamiętać, że korytarz tworzy się już na początku korka, gdy jeszcze nie ma służb ratowniczych. Tym sposobem służby nie tracą cennego czasu, oczekując na przejazd.

Nowa ustawa o Ruchu Drogowym określa, że z korytarza życia mogą korzystać tylko pojazdy uprzywilejowane i wyjątkowo pojazdy zarządców dróg lub pomocy drogowej, które biorą udział w akcji ratowniczej. Wszystkie inne pojazdy obowiązuje zakaz korzystania z korytarza życia.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Poseł Szałabawka o „Zielonej granicy”: Ten film to paszkwil atakujący Polskę! (gs24.pl)

11. spotkanie Lubelskiej Grupy Koordynacyjnej. Omawiano sytuację i pomoc dla uchodźców (kurierlubelski.pl)