w

Policjanci z Poznania rozbili zorganizowaną grupę złodziei samochodów. Podejrzani kradli auta w Niemczech i przewozili do Polski (gloswielkopolski.pl)

Grupie przestępczej z Poznania, składającej się z 12 członków, grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Jak podała prokuratura, członkowie grupy zajmowali się kradzieżami samochodów w Niemczech, które następnie przewozili do Polski i demontowali na części.

Prokurator Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, doniósł, że funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz poznańska prokuratura okręgowa ustalili, że grupa przestępcza operująca na obszarze lubuskiego i wielkopolskiego województwa liczyła kilkunastu członków. Ich działalność polegała na kradzieżach aut w Niemczech, skąd później przewoziła je do Polski, gdzie były demontowane i sprzedawane na części.

Ukradli samochody o łącznej wartości prawie miliona złotych

Według prokuratora Wawrzyniaka, grupa działała od marca do sierpnia tego roku. Obszarem jej działalności były takie miejsca jak Berlin i Brandenburgia. Złodzieje skupiali się na konkretnych pojazdach, które przewożono do Polski i przekazywano paserom w kraju. Ofiarą grupy padło w sumie 11 samochodów o wartości blisko miliona złotych.

Przed tygodniem, na wniosek prokuratury, 12 osób zostało zatrzymanych przez poznańskich policjantów. Dziesięciu z nich usłyszało zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem. Wśród zatrzymanych jest także lider grupy, złodzieje samochodów i paser.

Prokurator Wawrzyniak dodał, że na wniosek śledczych kierujący grupą oraz czworo członków zostali aresztowani tymczasowo na trzy miesiące. Pozostałym podejrzanym prokurator zastosował środki zapobiegawcze, takie jak dozór policji, zakaz opuszczania kraju oraz kontaktowania się między sobą. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia. Śledczy uważają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

4 komentarze

Dolny Śląsk: Silne burze z gradem wielkości piłeczek pingpongowych. Połamane konary, obalone drzewa i zalane piwnice (gazetawroclawska.pl)

Zalane przedszkole przy ul. Wyszyńskiego zamknięte na potrzeby remontu (gs24.pl)