w

Dariusz Matecki ostro skrytykował Tomasza Grodzkiego w Szczecinie. Dostało się również Donaldowi Tuskowi (gs24.pl)

W trakcie porannego briefingu w Szczecinie Dariusz Matecki, kandydat Suwerennej Polski do Sejmu, zaapelował do Donalda Tuska, aby przestał kompromitować Polskę. Ponadto, nie szczędził słów pod adresem Tomasza Grodzkiego. Podczas briefingu Mateckiemu towarzyszyła Agnieszka Kurzawa, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości do Senatu.

Dariusz Matecki przypomniał o oświadczeniu ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, który sugerował, że profesor Grodzki przyjmował łapówki od chorych pacjentów. Jednak pomimo możliwości oczyszczenia się z zarzutów w trybie wyborczym, Grodzki tego nie uczynił. A to już jest argument pozwalający na podjęcie postępowania sądowego.

Agnieszka Kurzawa zaznaczyła, że w środowisku Zjednoczonej Prawicy taki kandydat nie miałby szans. Przypomniała również aferę łapówkarską w szpitalu w Zdunowie oraz odrzucenie wniosku prokuratury dotyczącego postawienia zarzutów Tomaszowi Grodzkiemu. Obaj kandydaci twierdzą, że Grodzki korzysta z immunitetu przez ponad 900 dni.

W maju 2022 r. Senat odrzucił wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Tomaszowi Grodzkiemu, którego domagała się Prokuratura Regionalna w Szczecinie. Zarzuty obejmowały przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich pod art. 228 Kodeksu Karnego, który dotyczy „sprzedajności osoby pełniącej funkcję publiczną”.

Tomasz Grodzki, profesor nauk medycznych i chirurg, stanowczo zaprzeczył, że zarzuty korupcji wymierzone w jego kierunku mają jakiekolwiek podstawy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

2 komentarze

 1. #AferaWizowaPiS to tak na prawdę hybrydowy atak na 🇵🇱 i 🇪🇺. Tacy aktywiści #PiStoMafia jak Matecki są współwinni i nie są anonimowi.
  Musimy caly czas widzieć główną prawdę, #PiStoRosja.
  Jak sięgniemy do źródeł zobaczymy, że @pisorgpl to partia założona w “ubeckimstanie” za srebrniki wybite na Kremlu a główne osoby prawicowej sceny politycznej mają relacje z GRU/SWR/KGB etc.
  Wynika z tego oczywistość, że centrala tej afery jest w Moskwie a PiS jest kremlowskim narzędziem do destabilizacji Polski. Wszystko to co się teraz dzieje w naszym kraju służy Rosji, np. pierdolety Dudy, klamstewa Mateuszka kłamczuszka, histeria Plaszczaka etc.
  Dlatego najbliższe wybory będą o wszystko, bo pisowskie kacyki wiedzą, że walczą o życie na wolności. .💪🇵🇱🇪🇺👇
  #OfensywaPrawdy

Szkoła Podstawowa nr 68 w Poznaniu zamieniła klasy na kontenery (gloswielkopolski.pl)

Kandydaci PiS do Senatu: Nielegalni imigranci są zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski (gazetalubuska.pl)