w

Czy Fabryka Wody w Szczecinie będzie najlepszym aquaparkiem w Polsce? Prace nad budową powoli dobiegają końca (gs24.pl)

Fabryka Wody w Szczecinie ogłosiła rozpoczęcie kluczowego etapu inwestycji – Aquaparku i Centrum Edukacyjnego. Proces odbiorów oraz technologicznego rozruchu aquaparku właśnie się inicjuje, sygnalizując bliskie zakończenie budowy.

Piotr Zieliński, przedstawiciel Fabryki Wody, podkreślił, że teraz nadszedł czas, by dokładnie przetestować projektowe i wykonawcze założenia. Ze względu na złożoność obiektu, jakim jest Fabryka Wody, konieczne jest perfekcyjne działanie. Skoncentrują się więc na szczegółowych przeglądach i optymalizacji systemów oraz urządzeń. Poddane zostaną rygorystycznym testom wszystkie aspekty infrastruktury. Odbiory skupią się na weryfikacji wykonanych prac. A w przypadku konieczności wprowadzane będą poprawki lub przeprowadzane dodatkowe prace w celu doskonalenia funkcjonalności.

Współpraca z wykonawcami części rekreacyjnej i edukacyjnej, instytucjami oraz innymi podmiotami jest kluczowa w procesie uzyskania wymaganych certyfikatów i pozwoleń na ostateczny odbiór. Priorytetem jest spełnienie najwyższych standardów jakości i przepisów.

Oszacowany czas trwania rozruchu technologicznego i odbiorów to okres od trzech do sześciu miesięcy. Zakończenie zależeć będzie od tego, kiedy Fabryka Wody zostanie otwarta dla użytkowników. Poszukiwani są także ratownicy. Cennik biletów i karnetów będzie dostępny tuż przed otwarciem.

Najnowocześniejszy aquapark w Polsce

Zarząd parku zapewnia, że obiekt będzie najnowocześniejszy w Polsce, oferując baseny, zjeżdżalnie, saunarium oraz strefy rekreacyjno-rozrywkowe. Centrum Edukacyjne zapewni interaktywne wystawy, warsztaty i prezentacje edukacyjne, pozwalając na zgłębienie nauki o wodzie. Projekt uwzględnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfortu dla odwiedzających.

Inwestycja znajduje się przy ul. 1 Maja i jest efektem pracy biura projektowego DreamWorlds by TKHolding. Prace realizuje konsorcjum firm: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o. Całkowity koszt inwestycji to prawie 350 mln zł. Wyposażenie Edukatorium dostarcza MAE MULTIMEDIA ART. & EDUCATION SP. Z O.O., a koszt wystawy wynosi prawie 26 mln zł.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

11 komentarzy

Schron przeciwatomowy prezydenta Poznania: Fascynujący przystanek dla zwiedzających (gloswielkopolski.pl)

Rząd przyznał dodatkowe środki dla samorządów karkonoskich. Najwięcej otrzymała Zielona Góra (zielonagora.naszemiasto.pl)