w

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch złodziei. Sprawcy ukradli telefon, portfel i kartę bankomatową (dziennikbaltycki.pl)

Pod dworcem PKP w Gdańsku doszło do kradzieży portfela, telefonu i karty bankomatowej. Posługując się kradzioną kartą, złodziejom udało się zrobić nielegalne zakupy przed jej zablokowaniem. Policjanci z Gdańska Śródmieścia zlokalizowali podejrzanych mężczyzn, którzy usłyszeli szereg zarzutów. Jeżeli sąd wymierzy pełną karę, podejrzani mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

Pod koniec lipca, pod dworcem PKP w Gdańsku, jednemu z mieszkańców miasta skradziono telefon komórkowy, portfel z dokumentami oraz kartę bankomatową. Pomimo próby zablokowania karty złodzieje zdążyli ją wykorzystać. Policja otrzymała zgłoszenie i natychmiast podjęła odpowiednie kroki. Funkcjonariusze ustalili okoliczności kradzieży, przeanalizowali monitoringi oraz identyfikowali sklepy, w których skorzystano z karty.

W ostatnią środę, dzięki zdobytym informacjom, policja zatrzymała 44-letniego obywatela Gruzji na Hucisku. Drugi sprawca, 52-letni mężczyzna, został aresztowany tego samego dnia. Obydwaj zostali schwytani dzięki koordynowanej akcji opartej na zebranych danych.

W mieszkaniu znaleziono odzież noszoną podczas przestępstwa

W trakcie dochodzenia w sprawie kradzieży i włamania na konto bankowe policja ustaliła adres pustostanu, w którym przebywali podejrzani. Przeszukanie tego miejsca pozwoliło na znalezienie dowodów, w tym ubrań noszonych podczas przestępstwa. Świadkowie zostali przesłuchani, a zebrane materiały dowodowe były dokładnie analizowane.

Dzięki zebranym dowodom obaj sprawcy zostali oskarżeni o szereg przestępstw. 44-latek usłyszał 15 zarzutów, w tym kradzież z włamaniem i kradzież dokumentów. Natomiast 52-latkowi przedstawiono 13 zarzutów kradzieży z włamaniem. Za te czyny podejrzanym grozi nawet 10 lat więzienia, w zależności od konkretnej kategorii przestępstwa.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Częste interwencje ratowników TOPR-u w Tatrach Wysokich. Zmienna aura, śliskie szlaki i prace remontowe (zakopane.naszemiasto.pl)

Prezydent Andrzej Duda wręczy nominację admiralską kmdr Andrzejowi Ogrodnikowi (dziennikbaltycki.pl)