w

CH Posnania wdraża opłaty parkingowe. Darmowe parkowanie dostępne tylko dla klientów (gloswielkopolski.pl)

Centrum Handlowe Posnania postanowiło wprowadzić opłaty za parkowanie w trosce o komfort klientów. Pierwsze trzy godziny będą darmowe, a w niektórych przypadkach czas wydłuży się do czterech. Jest to nieco inna metoda niż ta, którą stosuje konkurencja.

CH Posnania dysponuje ogromnym parkingiem podziemnym, gdzie można pomieścić aż 3330 pojazdów. Jednakże ten podziemny parking często był też wykorzystywany przez osoby niebędące klientami centrum. Jak na tę chwilę parking przestaje być bezpłatny po upływie trzech godzin. W ten sposób CH Posnania zamierza zniechęcić osoby niezwiązane z zakupami w sklepach na terenie centrum handlowego.

Decyzję o opłatach wyjaśnia Martyna Walczak, rzecznik prasowy CH Posnania, powołując się na wypowiedź dyrektora Marka Ćwieka. Obecnie wprowadzono trzy darmowe godziny parkowania dla gości Posnanii. Natomiast w przypadku klientów kina Helios i użytkowników aplikacji Parking Posnania czas ten zostanie wydłużony do czterech godzin.

Natomiast od 21 sierpnia parking w CH Posnania będzie działać bezbiletowo z systemem weryfikacji czasu pobytu na podstawie tablic rejestracyjnych. Zamontowane na parkingu automaty będą umożliwiać dokonywanie opłat kierowcom.

Jak wyglądają opłaty parkingowe w poznańskich centrach handlowych?

Jak już wspomniano, pierwsze trzy godziny parkowania są bezpłatne. Klienci kina Helios i użytkownicy aplikacji Parking Posnania mogą przedłużyć darmowe parkowanie o jedną godzinę. Natomiast opłata za kolejne godziny wynosi 5 złotych.

Jeżeli chodzi o konkurencję CH Posnania, w przypadku CH Avenida można skorzystać z 500 miejsc parkingowych z trzema darmowymi godzinami w godzinach 06:00-23:00. Z kolei Stary Browar udostępnia aż 1000 miejsc i zniżki za zakupy do czterech godzin parkowania.

A jeżeli ktoś szuka darmowych miejsc, gdzie mógłby zaparkować swój pojazd, najlepszą opcją będą Galeria Pestka, Poznań Plaza i King Cross Marcelin. Wszystkie te obiekty oferują darmowe parkingi.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

71 komentarzy

 1. “W trosce o komfort klientów” xDDD jasne.
  To jest żaden komfort, nienawidzę przyjeżdżać np. do avenidy, bo wiem że muszę się spieszyć, a jak ostatnio musiałam zapłacić to biegłam po całym centrum, bo wszystkie maszyny nie przyjmowały drobnych, a część miała popsutą płatność kartą. Dlatego w avenidzie jestem raz na pół roku. Greediness is all there is, bo nie wierzę w to, że człowiek siedziałby tam 3 godziny i nic nie kupił.

 2. Posnania jest galerią, w której jestem najczęściej, pewnie wyjdzie średnio z 2-4 razy w miesiącu i nigdy nie widziałem by parking był jakoś mocno zastawiony. Zwykle +2 i +3 są niemal puste, bardzo często też na -1 jest po 200/300 wolnych miejsc (przynajmniej tyle wyświetla wskaźnik na wjazdach), więc nie wiem o jaki komfort chodzi. Po prostu wyczuli kasę w ludziach z okolicznych bloków. Ani trochę nie dziwne.

 3. Zamiejscowi – zrobili sobie z tego parking buforowy. Przyjeżdżają z jakiegoś Kórnika czy Środy Wielkopolskiej, zostawiają auto w Posnanii i idą na tramwaj.

  Pobranie biletu i darmowe na przykład trzy godziny (tyle powinno starczyć by zrobić zakupy i coś zjeść) – uniemożliwi zostawianie auta za darmo na 8 godzin.

  Słuszna decyzja.

  • Dariusz Stawiński Jak ktoś idzie na pół dnia do galerii, raz na jakiś czas, to chyba nie problem przy tej okazji zapłacić te 30 czy 50 zł za parking, skoro w sklepach i restauracji zostawił 1000 czy 2000 zł.
   Natomiast zostawianie auta każdego dnia na 8 czy 10 godzin – wyjdzie drożej niż abonament na dowolnym innym parkingu. I o to w tym chodzi.

  • Bartosz Michalak Na parking są wjazdy i są wyjazdy. Więc nie wiem co Pan ma ma myśli.
   Proste jak budowa cepa. Przy wyjazdach – szlabany i automaty do wydawania biletów, a przy wyjazdach – szlabany i automaty do skanowania opłaconych biletów. Nie przefruniesz nad nimi.

  • nie broniłem cwaniaków z darmowym parkowaniem, jestem przeciwny takim praktykom. Wystarczy że przy wyjeździe pokażę paragon z zakupów, różne są praktyki. Ale jak wspomniałeś skoro zostawiłem w galerii 1000-2000, to za parking niech zwrócą sklepy w których byłem

  • Dariusz Stawiński może i racja , że czasem te 3h to trochę za mało, ale inaczej nie pozbędą się tego problemu. Uważam, że 3h za darmo w zupełności wystarczą i wolę po wyjściu dopłacić nawet 10 zł jeśli będę dłużej a mieć miejsce na parkingu niż jeździć i szukać. Bardzo popieram to rozwiązanie

  • Jan Kręcicki Lepsze rozwiązanie ze Starego Browaru, gdzie po wydaniu jakiejś kwoty w sklepach, parking jest za darmo. Jak idziesz do kina to te 3 godziny to za mało, bo jeśli doliczyć reklamy i czas na zakup choćby picia, to z dłuższym filmem te 3h łatwo przekroczyć.

  • Moim zdaniem bardzo słabe rozwiązanie ze strony władz Posnani. Parking buforowy wcale nie jest taki zły. Transport publiczny między Kórnikiem czy Środą Wp. nie jest tak łatwo dostępny jak by się chciało, a obecne linie są zapchane w godzinach szczytu. Osoby z poza Poznania korzystają z komunikacji miejskiej i ograniczają tym samym korki w centrum miasta. A sporo ludzi po powrocie z pracy robi w Posnani zakupy, chociażby w Carrefourze. Do tej pory za taki parking służyła przestrzeń koło M1, ale od czasu kiedy remontowana jest trasa tramwajowa na Kórnickiej to częściej wybierany jest parking Posnani. No i umówmy się, parking w tej galerii jest tak ogromny, że starczyłoby tam miejsca zarówno dla przejezdnych jak i dla kupujących. Ta decyzja to nic innego jak skok na kasę. Z resztą to samo można powiedzieć o “Foodcorcie” widać, że grunt pali się im pod nogami, bo tabelki z zyskami nadal nie zgadzają się z tym co było przed pandemią, a dość spora retencja sklepów i restauracji sugeruje, że czynsze są bardzo drogie i trudno jest pozyskać nowych klientów lub przyciągnąć starych. Płatny parking tylko pogorszy sprawę i sprawi, że Posnania będzie już tylko galerią dla bogatszych.

  • No i nie zapominajmy o tym, że jak Posnania ustanowi płatne parkingi to znajdzie się nowy rodzaj “cwaniaków”, którzy zamiast parkować na parkingu galerii to zaczną szukać miejsc parkingowych na okolicznych osiedlach i zwalą się mieszkańcom na głowę. I mowa tutaj nie tylko o zamiejscowych, ale też o klinetach Posnani chcących w galerii spędzić cały dzień, przez co miejsca parkingowe przy osiedlach zaczną być zapełniane w ciągu dnia klientelą galerii.

  • Edyta Janicka Ale to nie jest parking buforowy, tylko prywatny teren, opłacany przez najemców powierzchni handlowych.
   Jakby Pani miała Żabkę z parkingiem przed sklepem (Pani prywatny teren), to też by Pani popierała że od rana do wieczora ludzie tam zostawiają auto jak na buforowym.

  • Edyta Janicka nie raz nie dwa, szukałem długo miejsca na parkingu, bo był cały zapchany. Więc nie, nie jest wystarczająco miejsca. Parking przy galerii nie jest parkingiem buforowym. Bardzo dobrze, że coś z tym jest robione, liczę, że wpłynie to na zwiększenie wygody w podjechaniu tam na zakupy. A co do zrobienia zakupów po pracy – przecież może też Pani po prostu wracając podjechać do galerii nie trzeba zajmować parkingu na 9-10 godzin. Koniec końców będzie to pewnie wyglądać jak w Avenidzie, co moim zdaniem spisuje się dobrze.

  • Dariusz Stawiński to chyba tylko Ci, którym w życiu się nudzi. Mnie się nie zdarzyło jeszcze łazić po jakiejkolwiek gaketlrii więcej niż jakieś 2.5h (a czasem naprawdę szukam konkretnych butow, które sobie wymyśliłam, czy konkretnego ciucha, których oczywiście – po przejściu niemal wszystkich sklepów – okazuje się, że jest brak lub po przy mierzeniu dziesiatkow okazuje się, że Żaden nie pasuje do mojej nieproporcjonalne sylwetki (bo albo wisi na ramionach i pasuje w klacie, albo na ramionach spoko, ale poniżej już za malutki)

  • Jan Kręcicki dokładnie ewentualnie jeśli idziesz do kina to anulacja opłaty powyżej 3 godz na podstawie biletu do kina i tyle bo ja np jak idę do kina to często przed lub po jeszcze chce zrobić zakupy bo nie ukrywam że nie lubię łazić po sklepach i często tam zaglądać więc wolę załatwić wszystko przy jednym wyjściu 🙂

 4. Kasa, kasa, kasa a nie komfort!!! Tam nigdy nie ma dużo samochodów bo ta galeria to komedia pomyłek. Także nie dajcie sobie wciskać kitu że to dla komfortu, era wielkich galerii się kończy i twierdza Posnania nie chcę skończyć jak Malta, więc niczym rząd pislamu będą sięgać do naszych portfeli.

  • Mikołaj Nalewajkono tak i nie uważasz tego za problem? XD Lubisz taki kapitalizm? Placic wszędzie za wszystko. Wystarczy, że jest gdzieś kawałek trawniczka, gdzie parkują sobie ludzie, zaraz zjawia się Nowobogacki i zamienia to w płatny parking (przykład pod moim blokiem) , nie wiem jak Ty, ja czasami mam dosyc bycia maszynka do zarabiania. W Poznaniu już praktycznie nie ma bezpłatnych parkingów. Za co winić ludzi? Ze kombinują jak oszczędzić? Zeby to jeszcze grosze były, a Nowobogackie wołają za parkingi tyle, że czasami to już by się nie opłacało mieć samochodu.

  • Bartosz jak Cię nie stac to pociągi i tramwaje jeżdżą i nie musisz parkować. W Poznaniu abonamet na miesiąc kosztuje około 100 ziko.
   Mam taki dziki parking za darmo pod oknem i to wysypisko żenady, chodniki zniszczone bo trzeba na nim stanąć, droga wyglada jak wykopaliska, a prywatna miejsca działka jest zrównana z ziemią ze nic nie urośnie przez 5 lat. Nikt nie myśli o hałasie i spalinach bo trzeba do galerii iść się obkupić. Takie parking płatny chociaż odstrasza wieśniaków, którym szkoda wydac 5 ziko w Posnanii za 4h stania. Ja mieszkam w Poznaniu i mam dwa miejsca i nigdy nie miałem problemu z parkowaniem, bo jestem świadomy jak działa miasto xD nie wyjeżdżaj mi z kapitalizmem bo to śmiech na sali xD

  • Mikołaj Nalewajko no tak, a jest tak, bo wszystkie parkingi są płatne, dlatego ludzie stają na trawniku, widzisz wgl sens w tym co piszesz xD właśnie sam opisałeś idealnie to błędne koło. Im więcej parkingów płatnych, tym więcej będziesz miał tego typu zjawisk, to serio prosta zależność. A czczą gadkę o tramwajach i pociągach sobie daruj, napisz mi zaraz, żebym rowerem jeździł. Po prostu lubisz jak się za wszystko wkolo placi i ludzie są zmuszani do kombinowania, nie widzisz prostych zaleznosci

  • Mikołaj Nalewajkonie wiem skąd się wzięła moda na myślenie, że za wszystko powinno się placic 🙂
   I tak można od słowa do słowa.
   Gdyby były płatne parkingi ale też BEZPŁATNE by nie było problemu, problem jednak jest bo nie ma wyboru. A zeby te płatne jeszcze coś dawały poza tym, że trzeba za nie płacić.

   A na koniec chciałem dodać, że i tak mam to w dupie, bo zyje za granicą, ale w Poznaniu bywam i widzę jak się zmienia na gorsze sytuacja z parkingami.

  • Bartosz ulice w mieście należą do miasta, jeśli ustala miasto ceny na swoim terenie to możesz się tylko denerwować 😉 poza tym można w Poznaniu parkować za darmo na ratajach, górczynie, dębicu i wielu innych dzielnicach, a płacisz w centrum za lokalizacje 😮

  • Mikołaj Nalewajkono właśnie na Rataje zjezdzam, ludzie normalnie parkowali nikomu nie przeszkadzają, przyszedł Nowobogacki, położył kostkę i już trzeba płacić a użytkowanie takie samo więc no… XD O tym mowie właśnie. Jest miejsce do parkowania, ludzie sobie stają przychodzą z parkomatem, żeby nas jebac po portfelach i tyle to wnosi, parkują tak jak parkowali, spalin tyle samo, wszystko takie samo z tym że placa. No nie wiem, ja tego nie popieram, masz inne zdanie to ok.

   Dlatego życie kieruję tak by się na wiochę wyprowadzic

  • Aleksander Alex co ty nie powiesz
   Ale właśnie dlatego wyjechalem z tego kraju, lubicie być je*ani na wszystkim, lubicie placic, ta mentalnosc mnie dobija xD Bogaci Polacy, dobrobyt z jednej strony płaczą bo jedzenie drogie a z drugiej domagają się dodatkowych kosztów życia haha

  • Bartosz Bednarski ja z tym nie mam problemu zostawiam auto na parkingu park and ride i tyle bo wychodzi mi to korzystniej niż strefa czy szukanie parkingu i abonamentu w centrum.
   Ale ja nie mam problemu żeby kupić sobie bilet miesięczny czy zapalcic 10 zł za parking czy np kawałek przejść czy pojechać MPK ale niestety jest też całe stado Januszy którzy najchętniej to by robili zakupy z auta

  • Marta Palaczno a ja mam problem bo przyjeżdżam zza granicy i chce zaparkować jak człowiek a czuje się brzydko mówiąc ru**any, gdy muszę płacić za miejsce pod moim blokiem, gdzie się nie płaciło ale nagle jakiś Nowobogacki postawil parkomat i mam płacić za jego nowe Lambo, bo jeśli chodzi o użytkowanie to NIC się nie poprawiło a jedynie trzeba płacić. Nie chodzi o to że mnie nie stać tylko nienawidze takich praktyk

Konflikt budżetowy w Dolnośląskim sejmiku. Problemy z wypłatami wynagrodzeń (gazetawroclawska.pl)

Policjant w Czaplinku uratował 2,5-letnie dziecko. Malec zakrztusił się lizakiem (gs24.pl)