w

Cenzura i ograniczanie wolności słowa powodem bojkotu panelu symetrystów na Campusie Polska Przyszłości (i.pl)

Informacja o wycofaniu Marcina Mellera z udziału w panelu symetrystów na Campusie Polska Przyszłości spowodowała bojkot imprezy Rafała Trzaskowskiego. Lista osób, które nie pojawią się na wydarzeniu, obejmuje prezentera Macieja Orłosia, publicystę Adama Leszczyńskiego oraz aktywistów klimatycznych z inicjatywy Wschód. Decyzja ta została podjęta w kontekście zarzutów dotyczących ograniczania wolności słowa, cenzury i eliminowania niezależnych myślicieli.

Podczas tegorocznego Campusu Polska Przyszłości, który organizuje Rafał Trzaskowski, miał odbyć się panel dyskusyjny z udziałem symetrystów. Zaproszeni goście to m.in. Dominika Sitnicka z Oko.Press, Grzegorz Sroczyński z Gazety.pl i Jan Wróbel z TOK FM. Jednak Marcin Meller, planowany jako moderator debaty, zaskakująco ogłosił jej odwołanie. Powodem było pytanie od organizatorów, czy mógłby poprowadzić panel bez Sroczyńskiego. Meller odmówił.

Rezygnacja Mellera wywołała debatę na temat podejścia Platformy Obywatelskiej do wolności słowa i mediów. Jacek Żakowski mocno skrytykował tę sytuację, co sprowokowało ostrą reakcję zwolenników opozycji. Zapytał retorycznie, jak platforma zachowa się wobec mediów publicznych, jeśli teraz stosuje cenzurę na własnej imprezie.

Organizatorzy, odpowiadając na kontrowersje związane ze Sroczyńskim, odnieśli się do jego wypowiedzi o agresywnych zwolennikach PO. Wskazali na otrzymane sygnały od uczestników i postanowili podjąć rozmowę na temat składu panelu. Akcentowali otwartość na różnorodność poglądów, ale wyraźnie potępiali agresję i personalne ataki.

Oświadczenie organizatorów jednak nie uspokoiło napięć. Rezygnacje z udziału w wydarzeniu ogłosili kolejno Maciej Orłoś oraz Adam Leszczyński. Obaj podkreślają, że cenzura, blokowanie wolności słowa i eliminacja niezależnych dziennikarzy nie będą akceptowane. Ich zdaniem są to działania w sprzeczności z istotą pracy dziennikarzy i komentatorów.

Podobny sprzeciw wyrażają aktywiści klimatyczni z inicjatywy Wschód. Oświadczyli, że rezygnują z uczestnictwa w Campusie Polska Przyszłości, potępiając usunięcie panelu krytycznych dziennikarzy jako narzędzia politycznej walki.

Bojkot imprezy jest także wyrazem protestu wobec działań prezydenta Warszawy. Inicjatywa Wschód wyraźnie podkreśla, że Campus Polska Przyszłości miał być przestrzenią otwartej debaty, a nie narzędziem w partyjnej walce o władzę.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Minister Marlena Maląg zdradza termin wypłaty 14. emerytury (i.pl)

Modernizacja wału przeciwpowodziowego przy ul. Ślęzoujście dobiega końca (gazetawroclawska.pl)