w

CBZC zatrzymało czterech podejrzanych, którzy zarobili 1,6 mln zł na fałszywych ogłoszeniach samochodowych (dziennikzachodni.pl)

W Katowicach funkcjonariusze CBZC zatrzymali cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie oszustów. Przestępcy działali poprzez wystawianie fałszywych ogłoszeń dotyczących sprzedaży pojazdów w Internecie. Obiecywali, że dostarczą zakupiony pojazd po 30 dniach. Jednak po tej informacji kontakt z oszustami się urywał.

Członkowie grupy przestępczej wykorzystywali samochody z Unii Europejskiej. Ponadto, posługiwali się także „słupami”, zakładając działalność gospodarczą przez podstawione osoby. A następnie umieszczali fikcyjne ogłoszenia sprzedaży.

CBZC poinformowało, że cztery osoby aresztowano w związku z nielegalną działalnością, która polegała na pobieraniu zaliczek za auta z fałszywych ogłoszeń. Po obiecanym terminie dostawy kontakt z oszustami zanikał i ślad się po nich urywał.

CBZC dodaje, że łączne straty wyniosły blisko 1,6 mln zł. Z kolei zatrzymanie podejrzanych to efekt śledztwa Prokuratury Okręgowej w Katowicach i sprawnych działań CBZC. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa i prania pieniędzy. Trzech z nich osadzono w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa mogą trafić za kratki nawet na 10 lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Obfity śnieg i bardzo trudne warunki turystyczne w Tatrach. Cienki lód w Dolinie Pięciu Stawów Polskich (www.rmf24.pl)

Ograniczenie prędkości do 40 km/h na Trasie Łagiewnickiej. Pod jezdnią pęcznieją skały (gazetakrakowska.pl)