w

Brawurowa ucieczka nastolatków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Szczecinie (wszczecinie.pl)

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szczecinie doszło do sytuacji, w której nastolatkowie, korzystając z nieuwagi opiekunów, wybili dziurę w murze i uciekli na wolność. Część osób zostało już zatrzymanych, a część w dalszym ciągu poszukiwana jest przez policję.

Brawurowa ucieczka miała miejsce 26 sierpnia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szczecinie. Warto podkreślić, że zarówno do ucieczki z ośrodka, jak i do wybicia dziury w murze doszło w momencie, gdy obiekt nadzorowany był przez wychowawców MOW. Wyjątkowość sytuacji spowodowała, że Ministerstwo Sprawiedliwości podjęło decyzję o przeprowadzeniu kontroli na terenie ośrodka.

Jak donoszą media, w przeszłości pojawiały się incydenty, podczas których wychowankowie byli pozostawiani bez odpowiedniego nadzoru. Powodem były braki w kadrach ośrodka, a dyżury były pełnione przez mniej doświadczonych wychowawców. Jak na tę chwilę miejsce, gdzie uciekinierzy wybili dziurę w murze, jest już załatane płatem blachy. Aczkolwiek można jeszcze dostrzec mniejsze pęknięcia w kilku innych obszarach ogrodzenia.

Ministerstwo Sprawiedliwości zapewnia, że dyrektor ośrodka podjęła odpowiednie kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa nieletnim oraz pracownikom placówki. Jednym z nich jest opracowanie dokumentacji ochronnej, w tym planu ochrony. Warto też dodać, że inspekcja nie wykazała żadnych zaniedbań ani nieprawidłowości w zakresie poziomu zabezpieczenia technicznego muru zakładu. W najbliższym czasie planowana jest także kolejna kontrola placówki.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Polska wzmacnia sojusz z Koreą Południową. Od 2026 roku rusza produkcja haubic w Polsce (angora24.pl)

Wojewoda Dajczak krytykuje marszałek Polak za ignorowanie kryzysu kolejowego w Lubuskiem (gazetalubuska.pl)