w

Bolesławiec planuje postawić dwa nowe mosty na Bobrze. Koszt inwestycji to około 60 mln zł (gazetawroclawska.pl)

Każdego dnia Bolesławiec odwiedza niemal 40 tysięcy ludzi, którzy w tym miejscu pracują, robią zakupy, uczęszczają do szkoły i korzystają z rozrywki. Niestety, obecny układ komunikacyjny, ze starym mostem na rzece Bóbr, nie jest zbyt zadowalający. Powodem jest fakt, że prowadzi do powstawania dużych korków w mieście. Z tego względu w związku z sytuacją powstają ambitne zmiany w kwestii rozwiązania tego problemu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła plan przebudowy układu komunikacyjnego w Bolesławcu. Plan obejmie rozbiórkę starego, zniszczonego mostu i zbudowanie na jego miejscu nowej konstrukcji. Co więcej, planowana jest budowa drugiego mostu, który będzie mieścił się na północ od pierwszego, a także rozbudowa dróg wokół nowych mostów. Natomiast cały projekt zwieńczą ronda na obu końcach mostów.

Planowane prace mają na celu zwiększenie przepustowości komunikacyjnej miasta i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Jest to szczególnie istotne, ponieważ droga krajowa nr 94 w Bolesławcu pełni rolę trasy alternatywnej w przypadku wypadków na autostradach A4 i A18. A to często powoduje duże utrudnienia w ruchu.

Prace nad projektem ruszą w 2024 roku, a planowany termin zakończenia inwestycji to 2026 rok. Inwestycja będzie finansowana z budżetu państwa, a jej szacunkowy koszt wynosi około 60 mln złotych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Chleb prądnicki z Krakowa wpisany na listę produktów regionalnych UE (www.rmf24.pl)

Kibice PSŻ Poznań protestują pod urzędem miasta, domagając się nowego oświetlenia na stadionie (gloswielkopolski.pl)