W Krakowie pojawił się pomnik Bohdana Smolenia, który na zawsze będzie pamiętany przez polską publiczność jako nieśmiertelna ikona humoru i talentu. Smoleń był głównie znany ze znakomitych występów z Zenonem Laskowikiem, z którym razem utworzyli kabaret Tey w Poznaniu.Początki kariery Smolenia wiążą się z Domem Studenckim „Bratniak” Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Właśnie tam w 1969 roku rozpoczęły się pierwsze próby krakowskiego kabaretu, gdzie występował Smoleń wraz z grupą artystów.Krakowski kabaret szybko zyskał popularność, a Bohdan Smoleń zdobył uznanie publiczności. W 1972 roku na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu kabaret zdobył Grand Prix, a trzy lata później Smoleń otrzymał nagrodę za wyjątkowe wykonanie piosenki na Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie.Po latach działalności w kabarecie Tey w Poznaniu, Smoleń związał się na stałe z tym miastem. Z tego względu 21 marca zaplanowano uroczyste odsłonięcie jego pomnika, który będzie mieścić się u zbiegu ulic Jabłonowskich i Czapskich w Krakowie.Życie Bohdana Smolenia obfitowało w osobiste tragedie, jednak jego wielkie serce i zaangażowanie społeczne sprawiły, że pozostawił po sobie trwały ślad. Założona przez niego fundacja „Stworzenia Pana Smolenia” nadal działa, pomagając dzieciom z różnymi schorzeniami. Smoleń był również znanym miłośnikiem zwierząt, co zostało upamiętnione w jednym z detali pomnika w Krakowie.
w

Bohdan Smoleń będzie miał swój pomnik w Krakowie (angora24.pl)

W Krakowie pojawił się pomnik Bohdana Smolenia, który na zawsze będzie pamiętany przez polską publiczność jako nieśmiertelna ikona humoru i talentu. Smoleń był głównie znany ze znakomitych występów z Zenonem Laskowikiem, z którym razem utworzyli kabaret Tey w Poznaniu.

Początki kariery Smolenia wiążą się z Domem Studenckim „Bratniak” Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Właśnie tam w 1969 roku rozpoczęły się pierwsze próby krakowskiego kabaretu, gdzie występował Smoleń wraz z grupą artystów.

Krakowski kabaret szybko zyskał popularność, a Bohdan Smoleń zdobył uznanie publiczności. W 1972 roku na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA w Świnoujściu kabaret zdobył Grand Prix, a trzy lata później Smoleń otrzymał nagrodę za wyjątkowe wykonanie piosenki na Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie.

Po latach działalności w kabarecie Tey w Poznaniu, Smoleń związał się na stałe z tym miastem. Z tego względu 21 marca zaplanowano uroczyste odsłonięcie jego pomnika, który będzie mieścić się u zbiegu ulic Jabłonowskich i Czapskich w Krakowie.

Życie Bohdana Smolenia obfitowało w osobiste tragedie, jednak jego wielkie serce i zaangażowanie społeczne sprawiły, że pozostawił po sobie trwały ślad. Założona przez niego fundacja „Stworzenia Pana Smolenia” nadal działa, pomagając dzieciom z różnymi schorzeniami. Smoleń był również znanym miłośnikiem zwierząt, co zostało upamiętnione w jednym z detali pomnika w Krakowie.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Zielona droga lądowania katowickiego Spodka ma już dziewięć lat! (www.slazag.pl)

Czy niższy wiek emerytalny kobiet to dyskryminacja mężczyzn? Wiceminister Gajewska tłumaczy (businessinsider.com.pl)