w

SuperSuper

Bohaterski wyczyn polskiego kierowcy w Niemczech. Wyjechał z tunelu lawetą w ogniu (www.rmf24.pl)

W ostatnich dniach pojawiły się artykuły w niemieckich mediach, które opisują bohaterskie zachowanie polskiego kierowcy lawety. 41-latek przejeżdżał przez najdłuższy tunel w Niemczech, kiedy jego samochód stanął w płomieniach. Polak siedział za kierownicą, dopóki nie wyjechał z tunelu. Zdecydował się na ten krok, aby nie doprowadzić do tragedii.

Wydarzenie miało miejsce w czwartek wieczorem w tunelu Rennsteig na autostradzie A71, blisko Suhl w Turyngii. Rennsteig to najdłuższy tunel drogowy w Niemczech (8 km). Warto zaznaczyć, że 41-latek wyszedł z tej sytuacji bez szwanku, jednak samochody przewożone na lawecie uległy spaleniu. Straty oszacowano na 250 tys. euro.

W trakcie podróży kierowca zauważył, że jedna z opon przyczepy stanęła w ogniu. Bez wahania próbował ugasić pożar. Jednakże, gdy zdał sobie sprawę, że sam nie da rady, włączył światła awaryjne i alarm, a następnie ruszył w kierunku wyjazdu, mając jeszcze do pokonania 6 km. Ogień szybko się rozprzestrzenił, obejmując całą naczepę.

Polak zdołał wyjechać z tunelu w ostatniej chwili, a następnie szybko opuścił kabinę. Na szczęście, uniknął obrażeń.

Straż pożarna na kilka godzin zablokowała tunel ze względu na działania gaśnicze. Natomiast władze podały, że sześć z dziewięciu aut, które przewoził Polak, doszczętnie się spaliły. Straty oszacowano na kwotę 250 tys. euro.

Niemieckie media pochwaliły odwagę polskiego kierowcy, zaznaczając, że dzięki niemu nie doszło do ogromnej tragedii.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

12 komentarzy

Kolumny ciągników w centrum Krakowa w ramach ogólnopolskiego protestu rolników (gazetakrakowska.pl)

Ojciec dokonał samosądu na 15-latku, który pobił mu syna (opole.eska.pl)