w

Biały Miś z Zakopanego trafi na listę krajowego dziedzictwa kulturowego? (www.rmf24.pl)

Inicjatywa „Wspieramy prawdziwego Białego Misia”, organizowana przez lokalne media w Zakopanem, cieszy się dużym zainteresowaniem. Według Polskiej Agencji Prasowej popularność Białego Misia z Krupówek może sprawić, że zostanie umieszczony na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Cała historia zaczęła się od kontrowersyjnego nagrania, które szybko stało się hitem w internecie. Aktorka Hanna Turnau opublikowała swoje doświadczenia na Krupówkach w Zakopanem, uwieczniając na filmie osobę przebraną za misia. Przebieraniec zażądał od niej opłaty za pojawienie się w kadrze.

Mężczyzna, który udawał misia, ostatecznie został ukarany mandatem przez straż miejską za nielegalne pobieranie opłat za zdjęcia z turystami. W rezultacie zorganizowano akcję „Wspieramy prawdziwego Białego Misia”, która ma na celu uhonorować ponad stuletnią tradycję fotografowania się z Białym Misiami w Zakopanem.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Pożar w mieszkaniu sopockiej kamienicy i ewakuacja 18 lokatorów (dziennikbaltycki.pl)

Nietrzeźwy kierowca prowadził cysternę z paliwem. Zatrzymała go katowicka policja (katowice.naszemiasto.pl)