w

79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Trójmieście (dziennikbaltycki.pl)

W dniu rocznicy największego powstania w okupowanej przez Niemców Europie Trójmiasto będzie świętować od 10:00 do “godziny W”. O godzinie 17:00 w całej aglomeracji rozbrzmią syreny alarmowe.

Uroczystości obejmują mieszkańców, kombatantów, działaczy Światowego Związku Żołnierzy AK, przedstawicieli wojska, w tym Marynarki Wojennej, harcerzy i samorządowców. Garnizon Gdynia zapewni wojskową asystę honorową, a ceremonię wojskową poprowadzą Kompania Reprezentacyjna Marynarki Wojennej oraz orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej.

W Gdyni, o godzinie 10:00, rozpoczną się uroczystości pod pomnikiem Armii Krajowej na skwerze Kościuszki. Z kolei w samo południe obchody przeniosą się do Sopotu pod pomniki Armii Krajowej i Sanitariuszki Inki przy ul. Armii Krajowej. O 17:00 rozpoczną się miejskie obchody w Gdańsku pod pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego na Targu Rakowym, równocześnie z dźwiękiem syren alarmowych.

O godzinie 15:00 w towarzystwie wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha oraz gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum II Wojny Światowej rozpoczną się obchody wojewódzkie pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego przed MIIWŚ w Gdańsku. Asystę honorową zapewni 7. Pomorska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej oraz orkiestra MOSG.

Utrudnienia i zmiany w ruchu drogowym

Z okazji uroczystości w Sopocie i Gdańsku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W Sopocie ul. Armii Krajowej będzie zamknięta między ul. 1 Maja a Sikorskiego.

W Gdańsku Targ Rakowy pozostanie zamknięty dla ruchu, z wyjątkiem taksówek, które będą mogły wjeżdżać i wyjeżdżać. Podczas uroczystości ruch w tym miejscu będzie całkowicie zablokowany.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Sektor turystyczny w górach ocenia półmetek sezonu. Znacznie wzrosła liczba gości z Półwyspu Arabskiego (zakopane.naszemiasto.pl)

Tragiczne zabójstwo 6-latki w Redzie. Podejrzanym jest ojciec dziewczynki, żołnierz Formozy (dziennikbaltycki.pl)