w

72-latek próbował zabić sąsiadkę siekierą. Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok (kurierlubelski.pl)

Sąd Okręgowy w Lublinie skazał 72-letniego Jana D., który oskarżony jest o usiłowanie zabójstwa sąsiadki. Mężczyzna zaatakował swoją ofiarę siekierą, ponieważ uważał, że sąsiadka ukradła mu pieniądze. W trakcie procesu 72-latek nie przyznał się do winy, ale i tak otrzymał 9 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Biuro prasowe Sądu Okręgowego w Lublinie poinformowało we wtorek o wyroku skazującym w sprawie ataku na kobietę. Oskarżonym jest 72-letni Jan D. Sąd nałożył na seniora 3 tys. złotych zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonej, a do tego skazał go na 9 lat więzienia.

Incydent miał miejsce wieczorem 20 maja 2023 roku w jednym z bloków mieszkalnych we Włodawie. Według prokuratury Jan D. próbował zaatakować siekierą swoją 57-letnią sąsiadkę, gdy ta znajdowała się w łóżku. Pokrzywdzona zdołała się obronić, zasłaniając się ręką, a następnie uciekła z mieszkania. Wcześniej obie strony wspólnie spożywały alkohol.

Podczas procesu pokrzywdzona opisywała dramatyczne wydarzenia. Jak twierdziła, gdy się obudziła, ujrzała stojącego nad nią Jana D., który w ręku trzymał siekierę. Zarzucił jej, że okradła go z pieniędzy. A kiedy powiedziała, że niczego nie wzięła, mężczyzna zaatakował.

Jak dodaje pokrzywdzona, podczas ataku zasłoniła się ręką, w przeciwnym razie otrzymałaby cios w głowę. W efekcie Jan D. zranił ją tylko w przedramię.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

Urząd Pracy w Zielonej Górze opublikował dane o bezrobociu w Lubuskiem (gazetalubuska.pl)

Zwabili ofiarę na imprezę, brutalnie ją pobili, okradli z mienia i zamknęli w garażu (dziennikbaltycki.pl)