w

OMGOMG

Zmasowane ataki włamywaczy na Popowicach (gazetawroclawska.pl)

Coraz głośniej o częstych włamaniach, kradzieżach i podobnych incydentach na Popowicach wrocławskich. Mieszkańcy są bardzo wyczuleni i szukają sposobu na ukrócenie procederu, który ma miejsce na ich osiedlach. Jednym ze sposobów jest montowanie kamerek przy wizjerach. Ostatnio taka właśnie kamerka odstraszyła potencjalnych złodziei. Co na to policja?

Dziś w nocy po godzinie 4. na ulicy Jeleniej po klatce kręciło się trzech mężczyzn z maskami na twarzach. Kamerka wychwyciła ich wizerunki. Byli bardzo zainteresowani przypiętym rowerem i innymi rzeczami znajdującymi się na klatce. Gdy jeden z nich zauważył kamerkę na wizjerze drzwi, szybko zebrali się i zjechali windą w dół. Choć tym razem nic nie zniknęło to podejrzane zachowanie mężczyzn mocno niepokoi mieszkańców bloku. Podobnych incydentów na tej ulicy było wiele. Mieszkańcy zgłaszali już znikanie przedmiotów z klatki, ale także łapanie za klamkę w celu ustalenia, czy ktoś jest w domu, ale również wyważenie łomem drzwi lub wyciąganie je z zawiasów. Plądrowanych mieszkań jest coraz więcej, a bezkarni złodzieje, działają w najlepsze.

Co robi policja?

Wszystkie incydenty zgłaszane były na policję, jednak bez szczególnego odzewu. Choć funkcjonariusze policji twierdzą, że działania są w toku i prowadzone jest śledztwo, to mieszkańcy mają żal, że żadnych efektów nie widać. Co więcej, na osiedlu nie pojawiają się patrole, których obecność mogłaby spłoszyć potencjalnych sprawców. Mieszkańcy proponują ujęcia obywatelskie, ale zgody nie ma.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Mentor

Opublikowane przez Spotterka

Lata członkostwaAutor wpisówTwórca wideoTwórca osadzeń

Dodaj komentarz

2 komentarze

W Małopolsce powstaną pierwsze małe reaktory jądrowe (gazetakrakowska.pl)

Tragedia na Dworcu Głównym w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)