w

Zginął pracownik na terenie zakładu MPGK w Katowicach. Policja bada sprawę (dziennikzachodni.pl)

W Katowicach doszło do tragicznej śmierci 59-letniego pracownika hali kompostowej, działającej pod egidą Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Mężczyzna, którego nazwisko nie jest na razie ujawniane, został śmiertelnie potrącony przez operatora ładowarki kołowej.

Jak relacjonuje kom. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, tragiczny incydent miał miejsce we wtorek, 20 lutego, na terenie hali kompostowej przy ulicy Milowickiej. W ramach wypadku wszczęto dochodzenie, które wykazało, że 44-letni operator maszyny, który w tym czasie pełnił swoje obowiązki, wykonał manewr cofania. Niestety, w trakcie manewru nie zauważył swojego starszego kolegi, w wyniku czego doprowadził do śmierci.

Na miejsce wezwano patrole policji, które zabezpieczyły teren, a następnie do działań przystąpiła grupa dochodzeniowo-śledcza, rozpoczynając szczegółowe oględziny. Prace prowadzono pod nadzorem prokuratora. W wyniku zdarzenia na miejscu wypadku pojawili się również przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy.

Jak na tę chwilę policja wyjaśnia szczegóły tej tragedii.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Uroczyste obchody z okazji 130. rocznicy urodzin gen. bryg. Mieczysława Boruty-Spiechowicza (zakopane.naszemiasto.pl)

Poseł Łukasz Kmita oficjalnym kandydatem PiS na prezydenta Krakowa (gazetakrakowska.pl)