w

Zalane przedszkole przy ul. Wyszyńskiego zamknięte na potrzeby remontu (gs24.pl)

Przedszkole „Mali odkrywcy” przy ul. Wyszyńskiego w Szczecinie zostało zamknięte z powodu zalania, które stworzyło zagrożenie dla instalacji elektrycznej. Zaniepokojeni sytuacją rodzice zastanawiają się, jak zostanie rozwiązana kwestia opieki nad ich dziećmi.

Placówka pozostaje zamknięta już od ponad tygodnia, a na drzwiach frontowych umieszczono informację o zalaniu. Z tego względu część dzieci została przeniesiona do innych przedszkoli, szczególnie dotyczy to dzieci, których rodzice wnioskowali o opiekę w czasie wakacji. Jak na tę chwilę nie wiadomo, jak długo będzie utrzymywać się taka sytuacja, a także, czy przedszkole przy ul. Wyszyńskiego w ogóle będzie mogło jeszcze wrócić do normalnej działalności.

Nieoficjalnie przyczyną obecnej sytuacji jest długoletnie oczekiwanie na remont placówki. Przedszkole już dawno zgłoszono do remontu, ale brak firmy wykonawczej opóźnił prace. Rodzice martwią się, że ostatnie zalanie może zaostrzyć konieczność remontu, a to z kolei wydłuży czas zamknięcia przedszkola. Ponadto, rodzice chcą również wiedzieć, jak będzie to wyglądać w praktyce, gdy rozpocznie się rok szkolny.

Podczas okresu wakacyjnego przedszkole pracuje w trybie letnim, jednak na początku września pojawi się w nim setka dzieci. Natomiast przeniesienie ich do innych placówek może być trudne, zwłaszcza że nie wszystkie przedszkola w okolicy są w stanie pomieścić dodatkowe grupy dzieci.

Według informacji z Urzędu Miasta, woda z uszkodzonej rury spowodowała zalanie instalacji elektrycznej, co uniemożliwia użytkowanie budynku. Analizowane są opcje naprawy i koszty związane z przywróceniem funkcjonalności. Natomiast prace nie mogą się rozpocząć przed wykonaniem opinii technicznej – która opóźni proces.

Budynek jest obecnie osuszany, a instalacja elektryczna zabezpieczana. Prace budowlane zostaną podjęte po przygotowaniu opinii technicznej. Jednak to wymaga czasu. Z tego powodu nie ma możliwości, aby dzieci wróciły do przedszkola po wakacjach. Obecnie przygotowywane są plany ewentualnego przeniesienia dzieci do innych placówek, aby zapewnić im odpowiednie warunki na nowy rok szkolny.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Policjanci z Poznania rozbili zorganizowaną grupę złodziei samochodów. Podejrzani kradli auta w Niemczech i przewozili do Polski (gloswielkopolski.pl)

Nadjeżdża 35. Ogólnopolski Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK! Na imprezę zaprasza Lubuski Oddział PCK (gazetalubuska.pl)