w

Nadjeżdża 35. Ogólnopolski Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK! Na imprezę zaprasza Lubuski Oddział PCK (gazetalubuska.pl)

Lubuski Oddział PCK serdecznie zaprasza na 35. Ogólnopolski Rajd Honorowych Dawców Krwi PCK. Wydarzenie zaplanowane jest na okres 24 – 27 sierpnia. Trasa rajdowa będzie obejmować miejscowości, takie jak Sławę, Trzebiechów, Sulechów, Kalsk i powrót do Sławy.

Przed rozpoczęciem wszystkie osoby, które mają zamiar wziąć udział w rajdzie, będą mogli wpisać się na listę zawodników. Natomiast jedną z głównych atrakcji będzie okazja do oddania krwi przy ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Ambulans będzie dostępny w sobotę (26 sierpnia) na terenie ośrodka PCK w Sławie.

Jak zaznacza Bogusława Fediuk-Pelińska, sekretarz Lubuskiej Okręgowej Rady Honorowych Dawców Krwi PCK, organizatorzy zachęcają mieszkańców i rajdowców ze Sławy i okolic do udziału w akcji oddawania krwi. Osoby zainteresowane będą mogły oddać krew w sobotę w godz. 10:00-16:00.

Jakie warunki muszą spełniać uczestnicy rajdu?

Rajd będzie otwarty dla honorowych dawców krwi, działaczy i sympatyków Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z rodzinami. Załoga rajdowa musi składać się z kierowcy, pilota (powyżej 15 lat) i kobiety (powyżej 15 lat). Aczkolwiek, co najmniej jedna z osób musi być honorowym dawcą krwi. Na rajdzie pojawią się ekipy z różnych zakątków Polski, w tym także z województwa lubuskiego.

Trasa rajdu prowadzi ze Sławy przez Bojadła, Trzebiechów do Sulechowa i Kalska, a następnie wraca do Sławy. Po zakończeniu rajdu planowane są również inne atrakcje sportowe i rekreacyjne. Celem rajdu jest promowanie honorowego krwiodawstwa, pierwszej pomocy oraz odkrywanie uroków Ziemi Lubuskiej.

Warto dodać, że jest to już 35. edycja Ogólnopolskiego Rajdu Honorowych Dawców Krwi PCK, który odbywał się co roku, oprócz dwóch lat związanych z pandemią.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

  1. Pozdrowienia
    Przepraszam, że kontaktuję się z Tobą w ten sposób. Dzielę się tą informacją w ten sposób, ponieważ chciałbym przekazać osobie wierzącej w Boga 470 000 euro, a część z nich przeznaczą na cele charytatywne.
    Najwyraźniej jestem poważnie chory i nie chciałem zostawiać tych wszystkich pieniędzy w banku.
    Jeśli chcesz odziedziczyć moją darowiznę, skontaktuj się ze mną prywatnie, aby uzyskać więcej powodów dla mojej darowizny. E-mail: [email protected]

Zalane przedszkole przy ul. Wyszyńskiego zamknięte na potrzeby remontu (gs24.pl)

MPWiK kontra Wody Polskie: Spór o taryfę wody i ścieków (kurierlubelski.pl)