w

Zaatakował nożem policjantkę i ranił ją w twarz. Policja użyła broni służbowej (www.polsatnews.pl)

W trakcie interwencji w Krakowie doszło do ataku na policjantów, w wyniku którego napastnik zaatakował funkcjonariuszkę nożem. W odpowiedzi na atak inny policjant zdecydował się na użycie broni służbowej. W rezultacie zarówno policjantka, jak i podejrzany, zostali poddani hospitalizacji.

Informacje o ryzykownej interwencji krakowskiej policji pojawiły się na mediach społecznościowych w poniedziałek. Natomiast zdarzenie miało miejsce 29 stycznia. Do dramatycznej sytuacji doprowadziło zgłoszenie od kobiety, która martwiła się stanem psychicznym swojego syna. Jak stwierdziła, nie może dostać się do jego mieszkania ani nie ma z nim kontaktu.

Po przybyciu na miejsce policjanci próbowali siłowo wkroczyć do mieszkania w asyście strażaków, ponieważ 40-latek przejawiał bardzo agresywne zachowanie. Mężczyzna stosował przemoc wobec funkcjonariuszy, rzucając w nich szklanymi przedmiotami. Co więcej, w pewnym momencie próbował nawet oblać ich wrzątkiem.

Podejrzany nie ustawał w swoich działaniach pomimo próśb o zachowanie spokoju. W związku z tym policjanci zdecydowali się na użycie gazu, zanim weszli do lokalu.

W trakcie interwencji agresor sięgnął po nóż, raniąc policjantkę w twarz. Nawet po użyciu paralizatora napastnik nadal wykazywał agresję, co zmusiło drugiego funkcjonariusza do użycia broni palnej. Ostatecznie policjantka i podejrzany trafili do szpitala.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie napaści. Natomiast policja prowadzi czynności wyjaśniające w związku z użyciem broni przez funkcjonariusza. Wstępne ustalenia pokazują, że broń służbowa została użyta zgodnie z przepisami.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Policja w Katowicach zlikwidowała gang pseudokibiców, który wyprodukował co najmniej 50 kg narkotyków (www.rmf24.pl)

Skradziono mu obrączkę, a teraz będzie musiał zapłacić za komornika (www.polsatnews.pl)