w

Wrocław wymienił już 14 tys. kopciuchów i planuje dalsze inwestycje w OZE (www.rmf24.pl)

Wrocław w ciągu czterech lat przeprowadził masową wymianę starych pieców, zastępując 14 tysięcy kopciuchów dzięki różnym programom wsparcia. Ponadto, miasto planuje też dalsze inwestycje w odnawialne źródła energii, które również mają być objęte wsparciem.

Wymienione piece znajdowały się zarówno w lokalach miejskich, jak i mieszkaniach prywatnych. Koszt tego przedsięwzięcia pochłonął już 303 mln zł od 2019 roku.

Wrocław planuje kontynuację programu wymiany pieców w roku bieżącym, z dopłatą dla mieszkańców i uwzględnieniem mieszkań komunalnych. Po 2028 roku woj. dolnośląskie przestanie dopuszczać do użytku kotły, które nie spełniają surowych norm środowiskowych.

Co więcej, urzędnicy oferują też wsparcie dla mieszkańców korzystających z ogrzewania elektrycznego i pomp ciepła, w postaci dotacji na instalacje generujące energię zieloną. Koszt inwestycji miałby wynieść około 100 mln zł, o czym zdecydują władze miejskie podczas kwietniowej sesji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

11 komentarzy

    • Sebastian Markowski ja bym nie chcial zeby inwestycja ktora poczynilem poszla do smietnika , pozatym niektore piece maja wiecej niz 15 lat i nadal maja sie dobrze. Kolejna sprawa – od 2030 bedzie zakaz sprzedazy wiec producenci juz zaraz pewnie przestana je robic wiec powodzenia rownoez z czesciami zamiennymi jak beda wymagaly napraw w ciagu tych 15 lat

    • Mateusz Kiwertz piece tak. Kaflowe po sto lat stoją. Natomiast zaden nowoczesny kocioł nie wytrzyma 17 lat. Góra 15 przy dobrym serwisie. To jedno. Druga sprawa to ten zakaz wcale nie jest pewny. Tak jak z silnikami spalinowymi. Miał być zakaz w 2035 i już się zaczynają wycofywać. Kotły na gaz to nadal najlepsza inwestycja. Za 5-7 lat będzie można rozważać wpływ ewentualnego zakazu. Trzecia sprawa to lepiej dwa trzy wziąć dotację niż raz i późnej wymieniać na własny koszt. PC pociągnie jeszcze krócej niż kocioł.

Hołownia: Należy zachować spokój w kwestii aborcji. Odpowiedź Żukowskiej: “Wypier…aj z tym spokojem” (wiadomosci.wp.pl)

Poznań zdobył tytuł „najdynamiczniej rozwijającego się miasta w Polsce” (investmap.pl)