w

Wiceprezydent Krakowa podsumował pierwsze dwa miesiące nocnej prohibicji. Efekty są pozytywne (gazetakrakowska.pl)

Wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider pozytywnie ocenia efekty pierwszych dwóch miesięcy zakazu nocnej sprzedaży alkoholu na terenie miasta. Od lipca br. obowiązuje uchwała Rady Miasta, która ogranicza możliwość zakupu alkoholu w godzinach 0:00-05.30 w sklepach i na stacjach benzynowych.

Według statystyk policyjnych dzięki tej uchwale interwencje wobec osób nietrzeźwych spadły o ponad 53% w okresie letnim w porównaniu do okresu letniego w 2022 roku. Nocna prohibicja zaczęła obowiązywać 1 lipca i ograniczyła nocną sprzedaż alkoholu między północą a godziną 5.30 na terenie całego miasta Krakowa.

Urzędnicy miejscy twierdzą, że nowe prawo przyniosło pozytywne efekty, szczególnie w zakresie ograniczenia interwencji policyjnych wobec nietrzeźwych. Straż miejska również odnotowała spadek liczby zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu wbrew zakazom. Wykroczenia związane z piciem alkoholu zmniejszyły się o ponad 32% w trakcie wakacji.

Tomasz Popiołek, dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta, podkreśla, że nie wystąpiły żadne przypadki naruszenia nowych przepisów przez przedsiębiorców. Ponadto, nie powstały też żadne problematyczne miejsca do spożywania alkoholu, tak jak niektórzy obawiali się tego w związku z nowymi przepisami.

Warto zaznaczyć, że Kraków jest pierwszym dużym miastem w Polsce, które wprowadziło tak szeroko zakrojone ograniczenia w nocnej sprzedaży alkoholu. W innych miastach, które również podjęły podobną decyzję, przepisy dotyczą jedynie poszczególnych dzielnic.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Premier Morawiecki w Katowicach: Polityka mieszkaniowa priorytetem trzeciej kadencji PiS (dziennikzachodni.pl)

Funkcjonariuszka SG mówi o narastających falach hejtu wobec Straży Granicznej (i.pl)