w

Wędkarze wyłowili z Odry olbrzymiego suma. Podwodny potwór miał prawie 2,5 metra długości! (gs24.pl)

W nocy z wtorku na środę dwaj wędkarze ze Szczecina złapali w Odrze rekordowego suma o długości prawie 2,5 metra. Wąsaty olbrzym ważył około 100 kg. A po pstryknięciu sobie pamiątkowej fotki z bestią z głębin, wypuścili ją z powrotem do jej naturalnego środowiska.

Michał Chełkowski, jeden z wędkarzy, podzielił się radosną wiadomością o złowieniu rekordowego suma, którego udało mu się schwytać wraz ze swoim kolegą Grzegorzem Chlebowskim. Ogromna ryba mierzyła dokładnie 245 cm i według samych wędkarzy została oszacowana na około 30 lat. Michał Chełkowski podkreślił, że taka długowieczna ryba zasługuje na szacunek, ponieważ jest żywym zabytkiem natury.

Zarówno Michał Chełkowski, jak i Grzegorz Chlebowski, są wędkarzami, którzy specjalizują się w łowieniu dużych ryb w Odrze. Choć używają różnych technik, łapanie tych najbardziej imponujących okazów jest ich największą pasją. Z tego względu po zmierzeniu rekordowego suma i zrobieniu sobie z nim zdjęcia wędkarze zgodnie postanowili wypuścić go z powrotem do rzeki.

Sum namierzony przy pomocy echosondy i zwabiony okoniem

Panowie podkreślają, że aby złapać tak gigantyczną rybę, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie, wiedza i odrobina szczęścia. W przypadku rekordowego suma wędkarze skorzystali z echosondy w pobliżu Mostu Pionierów, a za przynętę posłużył im żywy okoń o długości około 30 cm.

Jak podaje Michał Chełkowski, walka wędkarzy z rekordowym suma trwała tylko siedem minut, co świadczy o bogatym doświadczeniu wędkarzy. Dodatkowym powodem do radości jest fakt, że mimo ubiegłorocznej katastrofy ekologicznej w Odrze, wciąż można znaleźć w jej wodach tak imponujące okazy.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

12 komentarzy

Składowisko nielegalnych odpadów na terenie kopalni Bednary. Niezidentyfikowane substancje mogą zagrażać życiu i środowisku (gloswielkopolski.pl)

Nowoczesne wozy strażackie dla lubuskich OSP. WFOŚiGW i gminy zapewniają wsparcie finansowe (zielonagora.naszemiasto.pl)