w

We Wrocławiu powstanie nowa trasa tramwajowa i dodatkowe trzy przystanki (gazetawroclawska.pl)

Ogłoszono przetarg na nową trasę tramwajową we Wrocławiu, prowadzącą przez ulicę Borowską. Trasa o długości ponad kilometra będzie rozpoczynać się od przystanku „Gaj” przy ul. Świeradowskiej, gdzie obecnie kończą się linie tramwajowe 18 i 21.

Warto zaznaczyć, że linia tramwajowa 18 przebiega przez Tarczyński Arena, Popowice, Pomorską, Dworzec Główny, Bardzką i Gaj, podczas gdy linia tramwajowa 21 omija Popowice, docierając do Gaju przez ul. Legnicką.

Miasto planuje przedłużyć trasę od Gaju, aby prowadziła ul. Działkową, a potem skręcała w ul. Borowską, mijając Uniwersytecki Szpital Kliniczny, aż do nowej pętli blisko torów kolejowych, przy wiadukcie. Na trasie tej powstaną trzy przystanki tramwajowe – Działkowa, Długopolska i Szpital Borowska – obsługujące około 4,5 tys. pasażerów.

Co więcej, przy pętli powstanie parking park&ride, a także nowy przystanek kolejowy PKP. Natomiast rowerzyści zyskają ponad kilometr nowej ścieżki rowerowej na ul. Borowskiej – od al. Armii Krajowej do ul. Kukuczki.

Przetarg na koncepcję tej trasy zostanie ogłoszony wkrótce, Wrocławskie Inwestycje nie podały jeszcze dokładnej daty. Pierwszy etap projektowy obejmuje koncepcję, dzięki której będzie można uzyskać decyzję środowiskową w sprawie wpływu inwestycji na środowisko. Dopiero po opracowaniu tej koncepcji będzie można przejść do kolejnego etapu, czyli projektu budowlanego.

Prace budowlane nad trasą tramwajową do szpitala na Borowskiej rozpoczną się najszybciej za kilka lat.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Pojawiły się wyniki sondażu wyborczego, gdyby głosowały tylko kobiety. Rezultaty są zaskakujące (i.pl)

Poznańscy urzędnicy wyszli na ulice, domagając się podjęcia decyzji w kwestii podwyżek (gloswielkopolski.pl)