w

Watchdog Polska oskarża radnych i prezydenta Gdyni o przedwczesne rozpoczęcie kampanii wyborczej (dziennikbaltycki.pl)

Watchdog Polska wysunęła oskarżenia pod adresem gdyńskich radnych i prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka. Sieć obywatelska oskarża tę grupę o rozpoczęcie przedwczesnej kampanii wyborczej za pomocą dystrybucji gazety „Wiadomości Gdyńskie”. Radni podkreślają, że ta gazeta funkcjonuje już od pewnego czasu w formie broszury informacyjnej.

Watchdog Polska złożyła doniesienie do Prokuratury Rejonowej w Gdyni w sprawie gazety „Wiadomości Gdyńskie”. Ta darmowa broszura trafiła do skrzynek pocztowych mieszkańców Gdyni, prezentując artykuły zachwalające działania samorządu oraz wypowiedzi kluczowych urzędników i radnych. Zdaniem Watchdog jest to przedwczesne rozpoczęcie kampanii wyborczej.

Jakub Ubych, przewodniczący klubu radnych Samorządności w Radzie Miasta Gdyni, podkreśla, że gazeta była finansowana ze środków prywatnych. Natomiast jej celem jest tylko dostarczanie informacji. Według niego „Wiadomości Gdyńskie” stanowią broszurę informacyjną umożliwiającą utrzymanie kontaktu radnych z mieszkańcami.

Nakład tej gazety jest zmienny.

Wybory samorządowe w Polsce zaplanowano na 7 kwietnia br.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Pożar domu jednorodzinnego w Gdańsku. W ogniu zginęła dwójka małych dzieci (i.pl)

Puchar Świata w skokach narciarskich przekształcił Zakopane w biało-czerwone miasteczko (zakopane.naszemiasto.pl)