w

W niedzielę pięć ulic w Krakowie zmieniło swoją nazwę na jeden dzień (www.rmf24.pl)

W niedzielę na jeden dzień zmieniono nazwy pięciu ulic w Krakowie. Inicjatywa wyszła z urzędu miasta w ramach Dnia Praw Człowieka. Zdaniem urzędników to tymczasowe rozwiązanie ma na celu promowanie szacunku i solidarności.

Na przykład, Plac Wszystkich Świętych zmienił się w Plac Praw Człowieka, a pl. Centralny im. Ronalda Reagana na pl. Sprawiedliwości Społecznej. W związku z inicjatywą zmieniono także nazwę ul. Krupnicza na ul. Poszukiwania Dialogu, ul. Wielopole na ul. Równego Traktowania oraz al. Focha na al. Braterstwa i Siostrzeństwa.

Urząd Miasta w Krakowie zaznacza, że jest to już trzecia edycja tej akcji. Nina Gabryś-Janowska, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. polityki równościowej, podkreśliła, że celem jest tworzenie miasta opartego na szacunku i wrażliwości na krzywdę drugiej osoby. „Kraków dla równości” to nie tylko slogan, lecz także realizacja wielu zadań związanych z równym traktowaniem.

Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, obchodzony 10 grudnia, upamiętnia podpisanie w 1948 r. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Jest to święto, które ma na celu promowanie i przypominanie o fundamentalnych prawach człowieka.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Sepultura zagra pożegnalny koncert w katowickim Spodku (www.metalnews.pl)

Ponad połowa Polaków nie chce ponownie zakładać maseczek ochronnych (dorzeczy.pl)