w

W Gdańsku pojawiły się koreańskie wyrzutnie rakietowe K239 Chunmoo w ramach programu HOMAR-K (dziennikbaltycki.pl)

W gdańskim porcie pojawiła się dostawa sprzętu wojskowego z Korei Południowej. Miasto wzbogaciło się o wieloprowadnicową wyrzutnię rakietową K239 Chunmoo oraz 4 moduły wyrzutni do montażu na polskim pojeździe Jelcz. Nowoczesny sprzęt otrzymano w ramach programu HOMAR-K.

W porcie gdańskim doszło do rozładunku wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej K239 Chunmoo oraz czterech modułów wyrzutni, które mogą być montowane polskich Jelczach. Jak donosi Agencja Uzbrojenia, jest to kolejna dostawa dzięki programowi HOMAR-K.

W listopadzie Polska podpisała umowę na zakup 218 takich wyrzutni, wraz z pełnym pakietem logistycznym i szkoleniowym. Dostawa objęła również amunicję w postaci kilkunastu tysięcy precyzyjnych pocisków o różnych zasięgach. W ramach projektu HOMAR-K w sumie zostanie dostarczonych 288 wyrzutni dla polskich sił zbrojnych.

K239 Chunmoo to samobieżne wyrzutnie rakietowe wytwarzane w Korei Południowej przez koncern Hanwha. W Polsce montowane są na ciężarówkach Jelcz. Pierwsza wyrzutnia tego typu dotarła do Polski w sierpniu po udanych testach w Korei Południowej. Wyrzutnie Chunmoo mają zdolność do wystrzeliwania różnych rodzajów pocisków rakietowych i wyposażone są w dwa zasobniki rakietowe, które mogą pomieścić kilka różnych typów rakiet.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Dwóch osadzonych popełniło samobójstwo w Areszcie Śledczym w Lublinie (kurierlubelski.pl)

Według policji istnieje prawdopodobieństwo, że Grzegorz Borys już nie żyje (dziennikbaltycki.pl)