w

Uroczystości z okazji 25-lecia poznańskiej jednostki lotniczej. Dowódca obiecuje myśliwce F-35 w Poznaniu (gloswielkopolski.pl)

Dnia 6 października na placu Wolności w Poznaniu odbyły się uroczystości związane z 2. Skrzydłem Lotnictwa Taktycznego. Jednostka została utworzona 1 października 1998 roku w Poznaniu, a w tym roku obchodziła 25-lecie swojego istnienia.

Podczas uroczystości wręczono wiele odznaczeń, w tym Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju oraz Medale Siły Zbrojne w Służbie Ojczyzny, w tym dwa złote i cztery srebrne. Ponadto, dziewięciu żołnierzom 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego przyznano urlopy lub nagrody uznaniowe. Natomiast kpt. Radosław Karbowski odebrał list gratulacyjny z logo Skrzydła.

W czasie uroczystości Jerzy Fleming odczytał list wojewody Michała Zielińskiego, który podkreślił istotne znaczenie służby w Siłach Powietrznych. Dodał też, że 1 października, czyli w dzień święta, lotnicy wraz z generałem spędzili ten czas w kabinach samolotów, uczestnicząc w ćwiczeniach. Jak wiadomo, polskie F-16 bronią nie tylko polskiego nieba, ale także patrolują przestrzeń nad innymi krajami.

Generał Tomasz Jatczak przypomniał, że już od momentu powstania Skrzydło wiąże się z myśliwcami F-16. Po czym dodał, że jednostka w dalszym ciągu będzie kłaść nacisk na najwyższą jakość w lotnictwie, czego dowodem jest fakt, że obecnie oczekuje na najnowocześniejsze myśliwce świata, samoloty F-35. Nowoczesne maszyny mają trafić do jednostki w ciągu 2-3 lat.

W trakcie uroczystości odbyła się również defilada pododdziałów oraz pokaz musztry paradnej Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Lata członkostwaLubi oceniaćAutor wpisów

Dodaj komentarz

Kamienna Góra: Zasnęła za kierownicą, uderzyła w latarnię i wjechała w budynek (gazetawroclawska.pl)

Mieszkańcy gminy Sulechów chcą zebrać 77 tys. zł na budowę studni w tanzańskiej wiosce. Brakuje jeszcze 9 tys. zł (gazetalubuska.pl)