w

Turysta w Murzasichlu usłyszał w lesie wołanie o pomoc. Policjanci odnaleźli zaginionego nastolatka (zakopane.naszemiasto.pl)

Podczas wędrówki turysta w Murzasichlu usłyszał wołanie o pomoc, które dobiegało z głębi lasu. W związku z sytuacją postanowił zawiadomić policję. Funkcjonariusze przystąpili do akcji poszukiwawczej, w wyniku której odnaleźli zagubionego nastolatka. Chłopak został już bezpiecznie odstawiony w ręce opiekunów.

We wtorek wieczorem w Murzasichlu turysta zawiadomił tatrzańską policję, twierdząc, że słyszał wołanie o pomoc, które dobiegało z pobliskiego lasu. Głos dochodził z południa, niosąc się na odległość około dwóch kilometrów. Na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze policji. Pomimo trudnej pogody mundurowi przeszukiwali las latarkami, nawiązując kontakt głosowy z zagubioną osobą. W efekcie udało im się znaleźć zaginionego, którym okazał się 15-letni chłopak. Nastolatek był przemoczony i zziębnięty.

15-latek przebywał pod opieką policji do momentu przejęcia przez ratowników medycznych. Na szczęście zdezorientowany wędrowca nie doznał poważnych obrażeń. Wytłumaczył, że w pewnym momencie zgubił drogę, a bateria w jego telefonie się rozładowała, co uniemożliwiło mu wezwanie pomocy.

Tatrzańscy policjanci przypominają o konieczności przygotowania się na górskie wędrówki, z uwzględnieniem latarki, peleryny przeciwdeszczowej i zapasowych źródeł energii. Doradzają też, aby zwracać uwagę na komunikaty pogodowe, zanim wyruszy się na szlak.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Lublin planuje rozbudowę ul. Zorza: Ścieżka rowerowa, chodnik brukowany, zatoki autobusowe i sieć kanalizacji (kurierlubelski.pl)

Odkryto przedwojenną kasę pancerną podczas remontu gdyńskiego szpitala. Eksponat trafi do muzeum w Gdańsku (dziennikbaltycki.pl)