w

Lublin planuje rozbudowę ul. Zorza: Ścieżka rowerowa, chodnik brukowany, zatoki autobusowe i sieć kanalizacji (kurierlubelski.pl)

Ogłoszono przetarg na rozbudowę ul. Zorza w Lublinie, która biegnie pomiędzy ul. Głuską a granicami miasta. Termin ukończenia prac nad arterią przewidywany jest na drugie półrocze 2025 r.

Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk, podkreśla, że ogłoszono postępowanie przetargowe na długo oczekiwaną rozbudowę ul. Zorza w ramach projektu “Plan dla dzielnic”. Aktywny udział w tych konsultacjach wzięli również mieszkańcy dzielnicy Głusk.

Jakie zmiany pojawią się na remontowanej ulicy?

Plany rozbudowy obejmują 1,1 km ulicy, zachowując istniejącą trasę i rozszerzając pas drogowy o fragmenty sąsiednich działek. Nowa ulica będzie jednojezdniowa, z dwoma pasami ruchu po 3,5 m każdy. Wyposażona będzie w chodnik z kostki brukowej oraz ścieżkę rowerową od strony północnej. Planowana jest także budowa trzech zatok autobusowych, zjazdów do posesji oraz wlotów dróg bocznych.

Istotnym aspektem projektu jest odpowiednie odwodnienie ulicy, w związku z czym powstanie nowa sieć kanalizacji deszczowej. Oświetlenie uliczne zostanie zmodernizowane, a istniejące sieci uzbrojenia, takie jak elektroenergetyczne, teletechniczne i sanitarne, zostaną przebudowane, aby uniknąć kolizji z nową geometrią dróg.

Termin składania ofert mija 6 września, a wykonawca będzie miał 22 miesiące od podpisania umowy na realizację inwestycji.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Opóźniona budowa parku kieszonkowego na Turzynie. Unieważniono przetarg na wybór wykonawcy (gs24.pl)

Turysta w Murzasichlu usłyszał w lesie wołanie o pomoc. Policjanci odnaleźli zaginionego nastolatka (zakopane.naszemiasto.pl)