w

Tragiczne wypadki drogowe w Lubuskiem. Ofiar śmiertelnych przybywa (gazetalubuska.pl)

Policyjna mapa śmiertelnych wypadków drogowych niemal każdego dnia ukazuje nowe, tragiczne zdarzenia, do których dochodzi na polskich drogach. Od początku okresu letniego na terenie Polski odnotowano już 100 tragicznych wypadków, w tym cztery ofiary śmiertelne w Lubuskiem.

Czerwieńsk – śmiertelny wypadek motocyklisty

Rankiem 27 czerwca na ul. Klonowej w Czerwieńsku, 38-latka, która podróżowała samochodem osobowym marki kia, wyjechała z drogi podporządkowanej, nie ustępując pierwszeństwa motocykliście. W wyniku silnego zderzenia pojazdów motocykl zatrzymał się dopiero kilkaset metrów od samochodu. 52-latek zginął na miejscu.

Żagań – zderzenie z ciężarówką, cztery osoby ranne, w tym jedna ofiara śmiertelna 

29 czerwca, na drodze wojewódzkiej nr 300, między Bukowem a Gozdnicą, samochód osobowy marki mazda zderzył się z pojazdem ciężarowym. Cztery osoby zostały ranne. Jedną z ofiar była 20-latka, którą przewieziono do szpitala w stanie krytycznym. Niestety, pomimo intensywnych starań lekarzy, kobieta zmarła w szpitalu.

Jordanowo – dachowanie ciężarówki

5 lipca, w środę, w późnych godzinach nocnych, na węźle Jordanowo (zjazd z autostrady A2 na drogę S3) doszło do dachowania ciężarówki z naczepą, przewożącej konstrukcje metalowe. Pojazd staranował przydrożne bariery, a następnie zaczął dachować. 38-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Okolice Żagania – 23-latka uderzyła w drzewo 

8 lipca około godziny 21.30 na DK 12 pod Żaganiem w pobliżu Bukowiny Bobrzańskiej zginęła 23-letnia kobieta. Ofiara wypadku podróżowała samochodem osobowym marki audi. Na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, uderzając w pobliskie drzewo. Pomimo szybkiej resuscytacji 23-latka zmarła na miejscu wypadku.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachowywali ostrożność na drogach i zdejmowali nogę z gazu.

Ten wpis został utworzony i przesłany przez jednego z użytkowników Spotted.pl, przy użyciu naszego prostego i szybkiego kreatora #spotów. Stwórz swój wpis!

Zgłoś

Co o tym myślisz?

Legenda

Opublikowane przez Spotter

Autor wpisówLubi oceniaćLata członkostwa

Dodaj komentarz

Pomorze Zachodnie zaprasza wszystkich miłośników miejskiej eksploracji (gs24.pl)

W Lublinie odbył się marsz ku pamięci męczenników Wołynia (kurierlubelski.pl)